Preposlať Najmenšia a najľahšia HD kamera na svete: Sony HDR-CX6EK

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najmenšia a najľahšia HD kamera na svete: Sony HDR-CX6EK

18.08.2007 | Milan Doležal | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Sony uvádza do predaja najmenšiu a najľahšiu HD kameru na svete s hmotnosťou len 370 gramov (bez batérie). Sony HDR-CX6EK je vôbec prvá kamera od Sony, ktorá používa ako záznamové médium pamäťovú kartu.

High Definition (HD) kamera sa už vojde do ľudskej dlane

Sony uvádza do predaja najmenšiu a najľahšiu HD kameru na svete s hmotnosťou len 370 gramov (bez batérie). Sony HDR-CX6EK je vôbec prvá kamera od Sony, ktorá používa ako záznamové médium pamäťovú kartu. Drobná HD kamera poskytuje plné Full HD rozlíšenie vďaka kvalitnému čipu ClearVid CMOS, vyšší štandard zobrazenia farieb x.v.Colour, a vie fotiť s rozlíšením až 6,1 MPx. Podľa režimu záznamu dokáže na pamäťovú kartu uložiť až 3 hodiny videa, a to všetko pri výbornej až 6-hodinovej výdrži.

Dlhlší záznam cez AVCHD technológiu

HD kamera CX6EK využíva kompresnú technológiu AVCHD s variabilným dátovým tokom, vyvažujúcim optimálnu kvalitu obrazu s maximálnou efektivitou využitia kapacity pamäťovej karty. V závislosti od režimu záznamu a zvolenej karty umožňuje zaznamenať od 15 minút až po 3 hodiny HD videa. Na 4GB kartu, ktorá je súčasťou balenia kamery, môže užívateľ uložiť až 1,5 hodiny videa.

Najmenšia a najľahšia HD kamera na svete:  Sony HDR-CX6EK

Kamera vidí ako ľudské oko

Aj táto HD kamera Sony využíva plné, 1080-riadkové Full HD rozlíšenie s kvalitným čipom ClearVid CMOS, ktorý v porovnaní so štandardnými CCD snímačmi ponúka vyššiu citlivosť a širší dynamický rozsah, ktorý redukuje výskyt „duchov“. Vysoká citlivosť a redukcia šumu umožňuje filmovať už pri slabom osvetlení 2 lux so zachovaním zreteľných detailov a tmavých častí obrazu. Veľkou prednosťou je skoro dvojnásobný rozsah farieb oproti bežnému profilu s RGB, čím sa kamera približuje citlivosti ľudského oka. Technológia x.v.Colour je založená na mezinárodnom štandarde xvYCC, ktorý podporuje stále vyšší počet nových LCD televízorov, ako aj Blu-ray prehrávače. Natočené zábery sú veľmi reálne farebné a zachytia aj odtiene, ktoré ste doposiaľ síce vnímali pri filmovaní, ale na výsledný záznam sa proste nedostali.

Fotí a filmuje súčasne

Kamera vie vďaka duálnemu záznamu obrazu bez prepínania fotiť s rozlíšením 6,1 megapixelov. Je to praktická funkcia, vďaka ktorej nestrácate čas a zaujímavý moment vám určite neunikne. Štandardom je záznam priestorového zvuku Dolby Digital 5.1ch.

Najmenšia a najľahšia HD kamera na svete:  Sony HDR-CX6EK

CX6EK využíva prehľadný systém vyhľadávania scén: okrem rozdelenia do kapitol a náhľadových obrázkov vytvára kamera v každej kapitole tzv. indexové body v intervaloch od 3 sekúnd do 5 minút, cez ktoré môžete „scrollovať“ tlačítkom „Film Roll“ na tele kamery. Kamera využíva aj detekciu ľudských tvárí v zázname, z ktorých tvorí index a umožňuje vyhľadať scény, kde sa napr. nachádza vaše dieťa alebo iné blízke osoby.

Ostrá optika od Carl Zeiss

Špičkový objektív Carl Zeiss Vario-Sonnar s 10x optickým zoomom a optickým stabilizátorom obrazu Super SteadyShot sa starajú o ostrý a čistý obraz behom fotenia a vylepšujú stabilitu obrazu pri zázname videa v režime zníženej rýchlosti uzávierky.

Jednoduché zálohovanie

HD kamery Sony ponúkajú funkcie inteligentného zálohovania, rovnako, ako funkciu „One Touch Disc Burn“, ktorá jediným stlačením prenesie cez USB kábel dáta pre priame "vypálenie" DVD disku vo formáte AVCHD. Dotykový LCD displej s 2,7 palcovou uhlopriečkou zaujme nielen vysokým jasom, ktorý neoslní ani silné poludňajšie slniečko, ale aj širokouhlým formátom 16:9 a 123 000 bodov, ktoré ponúkajú dostatočný detail pri snímání a vizuálnej kontrole záznamu.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najmenšia a najľahšia HD kamera na svete: Sony HDR-CX6EK


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.