Preposlať Top 10 digitálnych fotoaparátov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Top 10 digitálnych fotoaparátov

08.10.2007 | Ondřej Koníček | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Prinášame vám ďalšiu hitparádu na základe internetového výskumu, a síce 10 najobľúbenejších fotoaparátov.

10 najobľúbenejších digitálnych fotoaparátov

1.Sony Cyber-shot DSC-T200. Sony T200 je nasledovník modelu T100 a je to vlajková loď Sony v kategórii ultra tenkých digitálnych fotoaparátov. T200 ponúka rozlíšenie 8 Mpx, 3-palcový dotykový LCD displej, 5x optický zoom so stabilizáciou obrazu a HD výstup.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

2.Panasonic Lumix DMC-TZ3. Tento 7 Mpx nasledovník modelu TZ1 ponúka 10x optický zoom so stabilizáciou obrazu v relatívne kompaktnom balení. Panasonic pridal nejaké nové funkcie, ako napríklad inteligentnú ISO kontrolu a rýchlejší zobrazovací procesor pre lepší výkon. Má 3-palcový LCD displej s rýchlym zobrazovaním.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

3.Canon Powershot G9. Canon Powershot G9 je nasledovník G7 a prináša všetko, čo zákazníci v predchádzajúcom modeli nemohli dostať. Ako napríklad schopnosť zachytiť RAW. Má rozlíšenie 12 Mpx, 6x optický zoom so stabilizáciou obrazu a 3-palcový LCD displej. A ešte množsstvo ďalších funkcií, aby boli všetci fotografi šťastní.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

4.Panasonic Lumix DMC-FZ18. Lumix FZ18 je pokračovateľ v populárnej sérii fotoaparátov s ultra zoomem, rady FZ. Najviac vás asi zaujme 18x optický zoom. Ale špatné nie je ani rozlíšenie 8.1 Mpx a 2.5 palcový LCD displej.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

5.Canon Powershot SD850 IS. Posledný prídavok do rady ELPH/SD je model SD850 IS, ktorý nahradil starší SD700 IS a prináša napríklad nový DIGIC III procesor a stabilizáciu obrazu. LCD displej zostal rovnaký, a to 2.5-palcový.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

6.Sony Cyber-shot DSC-W80. Tento fotoaparát je v top ten hlavne kvôli pomeru cena/výbava. Je rýchly, má stabilizátor obrazu, vyzerá celkom dobre a má kvalitný LCD displej Sony.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

7.Canon Powershot S5 IS. Powershot S5 IS prekonal svojho predchodcu celkom bez problémov. Tento nový model ponúka 12x optický zoom, rozlíšenie 8 Mpx, 2.5-palcový LCD displej s veľkými uhlami pohľadu a procesor DIGIC III. Séria S od Canonu, je medzi fotoaparátmi s ultra zoomom jedna z najobľúbenejších.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

8.Fujifilm Finepix F50fd. Nasledovník veľmi úspešných modelov F31fd a F40fd, ktoré sú známe predovšetkým kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Pre model F50fd pridal Fujifilm mechanickú stabilizáciu obrazu, ktorá sa v tejto rade objavuje vôbec po prvýkrát. Rozlíšenie je 12 Mpx s 3x optickým zoomom. Displej LCD má uhlopriečku 2.5 palca.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

9.Canon Powershot SD750. Tento model je skoro rovnaký, ako SD1000. Má podobnú výbavu (7.4 Mpx, 4x optický zoom) a skoro rovnaké rozmery. Jediný rozdiel je väčší 3-palcový LCD displej a chýba tu optický hľadáčik.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

10.Canon Powershot SD1000. Jeden z najnovších príspevkov do radu SD, SD1000, ponúka 7.1 Mpx rozlíšenie, 3x optický zoom, 2.5-palcový LCD displej a zaujímavý retro vzhľad. Tento model je vybavený procesorom DIGIC III.

Top 10 digitálnych fotoaparátov

0

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Top 10 digitálnych fotoaparátov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.