Preposlať Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

03.07.2008 | Ondřej Koníček | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Nie každý, kto chce fotoaparát, ktorý robí nadštandardne kvalitné snímky si môže dovoliť digitálnu zrkadlovku. Pritom aj medzi kompaktami sa nájdu prístroje, ktoré sa kvalitou fotografií k zrkadlovkám nebezpečne približujú.

Nie každý, kto chce fotoaparát, ktorý robí nadštandardne kvalitné snímky si môže dovoliť digitálnu zrkadlovku. Pritom aj medzi kompaktami sa nájdu prístroje, ktoré sa kvalitou fotografií k zrkadlovkám nebezpečne približujú. Samozrejme, tieto druhy fotoaparátov majú taktiež niektoré nevýhody, ale nájdete v nich aj množstvo výhod, ako sú napríklad malé rozmery, jednoduché používanie a nízka cena. Dnes sa pozrieme na 5 kompaktných fotoaparátov, ktoré nad ostatnými vyčnievajú kvalitou fotografií.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

1. Canon PowerShot A720 IS

Pokiaľ sa nechystáte fotografovať v nejakých extrémne tmavých podmienkach, je Canon A720 IS skvelou voľbou. V ideálnych svetelných podmienkach dokáže zvládnuť naozaj skvelé a detailné fotografie. Najvyššie rozlíšenie šošovky je 8 MPx a fotoaparát disponuje 6x optickým zoomom. Na zadnej strane nájdete 2.5 palcový LCD displej a najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 1600. Integrovaná pamäť je celkom malá, a to 16 MB, ale dá sa rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

2. Canon PowerShot A590 IS

Fotoaparáty spoločnosti Canon dokážu robiť naozaj veľmi kvalitné fotografie, preto sa umiestnili na prvých dvoch miestach. Jedna z najväčších výhod tohto kompaktu je nízka cena a dobré možnosti nastavení. Na zadnej strane nájdete rovnaký, 2.5 palcový displej ako vo víťazovi tejto hitparády a rozlíšenie šošovky je taktiež totožné, teda 8 MPx. Optický zoom je tu len 4x a integrovaná pamäť je 32 MB. Fotoaparát podporuje pamäťové karty typu MultiMediaCardplus a najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 1600.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

3. Panasonic Lumix DMC-LX2K

Tento digitálny fotoaparát je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú rýchly a výkonný kompakt, ktorý sa bez problémov vojde do vrecka na saku. Najvyššie rozlíšenie šošovky je 10.1 MPx a fotoaparát disponuje 4x optickým zoomom. Vnútorná pamäť je veľmi malá, a to len 13 MB, takže pamäťová karta microSD je nevyhnutnosť. Na zadnej strane nájdete skvelý, 2.8 palcový LCD displej a najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 3200. Pravdepodobne najväčšia nevýhoda tohto ináč skvelého kompaktu je vyššia cena.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

4. Canon PowerShot A650 IS

A máme tu ďalší Canon. Tento model obsahuje oproti vyššie umiestneným súrodencom vyššie rozlíšenie šošovky, a síce 12.1 MPx, ale kvalita fotografií sa od nich veľmi nelíši. Ďalšie vlastnosti tohto fotoaparátu sú 4x optický zoom a ISO 3200. Displej má opäť uhlopriečku 2.5 palca a integrovaná pamäť je 32 MB. Fotoaparát podporuje pamäťové karty typu SD. Najväčšia nevýhoda sú pravdepodobne väčšie rozmery a hmotnosť, jedná sa o najťažší a najväčší fotoaparát z tohto rebríčka.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

5. Fujifilm FinePix F50fd

Nakoniec Japonec. Tento komapaktný a relatívne lacný fotoaparát ponúka kombináciu skvelého výkonu a veľmi dobrej kvality fotografií. Najvyššie rozlíšenie šošovky je 12. MPx, čo je už samé o sebe záruka ostrých a detailných fotografií. Veľký displej má uhlopriečku 2.7 palca a je veľmi kvalitná. Integrovaná pamäť je 25 MB a podporovaný typ pamäťovej karty je SD. Veľmi nás potešila nízka hmotnosť, jedná sa o najľahší fotoaparát v tejto hitparáde. Jediná závažnejšia nevýhoda je malý optický zoom, a síce 3x. Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 6400.

Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ktoré kompaktné fotoaparáty vynikajú najlepšou kvalitou fotografií?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.