Preposlať Olympus SP-570 - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus SP-570 - prvé dojmy

15.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Olympus spustil v dnešných dňoch mohutnú propagačnú akciu na svoj nový digitálny fotoaparát SP-570 UZ. Jedná sa o fotoaparát, ktorý spadá do kategórie ultra zoom. Disponuje totiž optickým zoomom 20 x.

Olympus spustil v dnešných dňoch mohutnú propagačnú akciu na svoj nový digitálny fotoaparát SP-570 UZ. Jedná sa o fotoaparát, ktorý spadá do kategórie ultra zoom. Disponuje totiž optickým zoomom 20 x. Čo sa týka výbavy, nájdete tu všetko, čo by ste od podobného fotoaparátu očakávali.

Olympus SP-570 - prvé dojmy

Šošovka má, okrem 20x optického zoomu, taktiež najvyššie rozlíšenie 10 MPx. Už to samé o sebe sľubuje kvalitné fotografie a keď k tomu pridáte ešte systémy, ktoré sa starajú o stabilitu, celková kvalita fotografií vás určite ohromí. Na zadnej strane nájdete 2.7 palcový LCD displej, ktorý obsahuje technológiu HyperCrystal. Vďaka nej je veľmi ostrý a skvele čitateľný aj na priamom slnečnom svetle. O fotografovanie sa stará upravený procesor TruePic III a okrem neho tu nájdete tak isto aj systémy Face Detection, AF a Shadow Adjustment. Môžete si vybrať z 22 prednastavených módov expozície a multifotenei zvláda fotoaparát neuveriteľnou rýchlosťou 15 snímok za sekundu (fps). Systém zaostrenia makro funguje na vzdialenosť do 6.3 cm.

Olympus SP-570 - prvé dojmy

Olympus SP-570 - prvé dojmy

Trasenie objektívu býva vo fotoaparátoch v kategórii ultra zoom veľký problém. Čím väčší optický zoom, tým je ťažšie udržať objektív v pokoji a preto je nevyhnutne nutné, aby bola stabilizácia obrazu nadpriemerne výkonná. Preto Olympus SP-570 UZ obsahuje hneď dvojitú stabilizáciu obrazu. Funguje veľmi dobre a aj pri využití maximálneho zoomu je obraz skvele ostrý a žiadne náznaky rozmazania sme neobjavili. Po designovej stránke sa jedná o atraktívnu, robustnú a relatívne kompaktnú zrkadlovku. Poteší veľmi nízka hmotnosť, hlavne pokiaľ ste zvyknutí fotografovať jednou rukou. Pri ultrazoome by som to ale príliš nedoporučoval. Zoom sa ovláda elektronicky, pomocou tlačítka na hornej časti prístroja. Jediná chyba, ktorá by sa mala do vydania prístroja opraviť, je veľmi pomalý systém autofocus. Olympus SP-570 sa na trh dostane zhruba do mesiaca, základná cena ešte nebola stanovená.

Olympus SP-570 - prvé dojmy

Olympus SP-570 - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 14

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Olympus SP-570 - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.