Preposlať Olympus E-520

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus E-520

31.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Výrobca digitálnych fotoaparátov Olympus predstavil upgrade svojej zrkadlovky s názvom E-510. Nový model nesie označenie E-520 a oproti predchádzajúcemu modelu obsahuje napríklad väčší LCD displej, výkonnejší systém face detection a E-System.

Výrobca digitálnych fotoaparátov Olympus predstavil upgrade svojej zrkadlovky s názvom E-510. Nový model nesie označenie E-520 a oproti predchádzajúcemu modelu obsahuje napríklad väčší LCD displej, výkonnejší systém face detection a E-System.

Olympus E-520

Perfektné momenty nepočkajú. To je hlavný dôvod, prečo potrebujú profesionálni fotografi profesionálne vybavenie. Pokiaľ patríte k tejto skupince ľudí a vaša mzda závisí od toho, čo vyfotíte, je pre vás tento model doslova nevyhnutnosťou. Modelová rada E-5xx je držiteľom prestížneho ocenenia EISA. Najlepšiu prácu odvádza optická stabilizácia obrazu. Funguje nielen veľmi rýchlo, ale je taktiež veľmi výkonná a s fotoaparátom môžete robiť skoro čokoľvek a stabilizácia sa vždy postará o dokonalú ostrosť.

Olympus E-520

Šošovka je chránená proti prachu, a to systémom Supersonic Wave Filter. Na zadnej strane nájdete LCD displej s uhlopriečkou 2.7 palca, ktorý zobrazuje 230 tisíc pixelov a pokiaľ ho použijete ako hľadáčik, má 100% pokrytie. Rozmery prístroja sú 136 x 92 x 68 mm a hmotnosť činí 475 gramov. Žiaden kompakt sa teda nekoná, ale to je v tejto triede fotoaparátov celkom bežné.

Olympus E-520

O fotografovanie a vlastne všetky základné funkcie sa stará procesor TruePic III. Citlivosť ISO sa dá nastaviť v rozmedzí 100-1600. Pokiaľ budete fotografovať v temnom prostredí, môžete použiť alebo zabudovaný blesk, alebo externý blesk, ktorý dostanete ako súčasť balenia. Ovládanie blesku je možné taktiež cez bezdrôtový ovládač. Najvyššie rozlíšenie fotografií je 3648 x 2736 pixelov a fotoaparát zvládne samozrejme tak isto aj zaznamenávanie videa. Video má najvyššie rozlíšenie 640 x 480 pixelov, pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps). Ešte sme sa nezmienili o šošovke. Tá má najvyššie rozlíšenie 10 MPx a spolu so stabilizátorom obrazu má najväčší vplyv na kvalitu fotografií.

Olympus E-520

Tá je podľa očakávania výborná, a fotografie sú plné detailov a skvelých farieb. Multifotenie zvládne prístroj rýchlosťou 3.5 fps a fotografie sa ukladajú do formátu RAW a JPEG. Táto zrkadlovka sa na trh dostane v priebehu júna tohto roka a jej základná cena sa bude pohybovať okolo 480 euro (asi 14 400 korún).

Olympus E-520

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 17

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Olympus E-520


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.