Preposlať BenQ T850

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BenQ T850

18.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej dobe sú digitálne kompakty s dotykovým displejom veľmi populárne. Spoločnosť BenQ dnes predstavila fotoaparát T850, ktorý spadá presne do tejto kategórie a naviac sa môže pochváliť pekným vzhľadom a telom, ktoré je púhych 14.9 mm tenké.

V dnešnej dobe sú digitálne kompakty s dotykovým displejom veľmi populárne. Spoločnosť BenQ dnes predstavila fotoaparát T850, ktorý spadá presne do tejto kategórie a naviac sa môže pochváliť pekným vzhľadom a telom, ktoré je púhych 14.9 mm tenké.

BenQ T850

BenQ T850

Šošovka fotoaparátu má najvyššie rozlíšenie 8 MPx, disponuje 3x optickým zoomom a maximálnou nastaviteľnosťou citlivosti ISO 1600. Celé telo fotoaparátu je vypracované z kvalitného kovu a v ponuke bude červená a čierna varianta. Vďaka použitiu kovu pôsobí fotoaparát veľmi pevne a kvalitným dojmom. Na zadnej strane nájdete veľký, 3 palcový TFT LCD displej, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo sme zatiaľ v kompakných digitálnych fotoaparátoch videli. Optický hľadáčik tu nenájdete, ale to nevadí, pretože displej má veľmi dobré pokrytie. Vďaka použitiu dotykového ovladania je zadná strana naozaj prehľadná a nie sú tu skoro žiadne ovládacie tlačítka. Menu sa ovláda pomocou troch jednoduchých pohybov. Kliknutím, ťahom a kruhom. Displej reaguje na dotyky naozaj rýchlo a citlivosť je na dobrej úrovni. Aj napriek použitiu tohto typu ovládania je nastavenie fotoaparátu v menu jednoduché a poradíte si aj bez použitia manuálu.

BenQ T850

BenQ T850

BenQ T850

Čo sa týka fotografií, k ich ostrosti a kvalite slúžia systémy, ako je optická stabilizácia obrazu, smile catch a face tracking. Keď sa tieto systémy dajú dokopy, výjdu vám skutočne kvalitné fotografie bez akýchkoľvek ruchov a rozmazaných častí. Fotoaparát naviac obsahuje tlačítko Quick Bar, ktoré vám umožní urobiť fotografiu bez akéhokoľvek nastavenia a hlavne naozaj rýchlo. Keď urobiíte fotografiu, pri prezeraní môžete veľmi jednoducho zoomovať, a to púhym ťahom prsta do polkruhu vľavo, alebo vpravo. Na ďalšiu fotografiu sa dostanete ťahom prsta vľavo a na predchádzajúcu, vpravo. Samozrejme môžete takiež točiť videozáznam, a to v najvyššom rozlíšení 640 x 480 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps). To je v tejto triede a kategórii celkom bežný štandard.

BenQ T850

BenQ T850

Veľmi sa nám páčilo fotografovanie v rade, fotoaparát zvládne v tomto móde nafotiť až 12 fps, čo je veľmi nadpriemerná rýchlosť. BenQ T850 obsahuje 30 prednastavených módov. Niektoré sú klasické, medzi tie zaujímavejšie patrí napríklad mód ohňostroj, pláž a párty. Tento digitálny fotoaparát sa na trh dostane v priebehu budúceho mesiaca, štartovacia cena zatiaľ nebola stanovená.

BenQ T850

BenQ T850

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BenQ T850


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.