Preposlať Kodak EasyShare M893 IS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare M893 IS

10.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Designéri digitálnych fotoaparátov musia mať tú najjednoduchšiu prácu na svete. Pokia vydá spoločnosť nejaký nový model, v drvivej väčšine je to po designovej stránke len mierne upravená predchádzajúca verzia.

Designéri digitálnych fotoaparátov musia mať tú najjednoduchšiu prácu na svete. Pokia vydá spoločnosť nejaký nový model, v drvivej väčšine je to po designovej stránke len mierne upravená predchádzajúca verzia. Dnes sa pozrieme na fotoaparát Kodak EasyShare M893 IS, ktorý vyzerá veľmi podobne ako celý zvyšok modelovej rady.

Kodak EasyShare M893 IS

Na prednej strane prístroja nájdete umiestnenú modernú šošovku s najvyšším rozlíšením 8.3 MPx, 3x optickým zoomom a digitálnou stabilizáciu obrazu. Na vrchnej strane je klasická sada tlačítok, ktorá zahŕňa tlačítko uzávierky a tlačítko pre zapnutie / vypnutie fotoaparátu. Trochu nezvykle tu nájdete taktiež tlačítko pre nastavenie vstavaného blesku, ktoré disponuje tak isto aj redukciou červených očí. Zadnej strane dominuje veľký, 2.5 palcový LCD displej, ktorý zobrazuje 230 tisíc pixelov a napravo od neho je uložená sada ovládacích prvkov, ktoré sa veľmi pohodlne používajú pravou rukou. Vstavaná pamäť je len 32 MB, takže sa čo najrýchlejšie poobzerajte po pamäťovej karte, najlepšie po SD/SDHC. Po designovej stránke je fotoaparát vcelku pekný a než svojou výstrednosťou, zaujme skôr svojou umiernenou eleganciou. Jeho rozmery sú 92.0 × 56.5 × 22.7mm a hmotnosť je príjemných 117 gramov, takže kompaktné rozmery mu určite nie sú cudzie.

Kodak EasyShare M893 IS

Celé telo fotoaparátu je vyvedené z kvalitného plastu a niektoré časti sú pokryté kovom, čo mu dodáva trochu luxusu. Teraz sa pozrieme na ovládateľnosť a funkčnosť. Ovládateľnosť je na veľmi dobrej úrovni a zvládnete to určite aj bez použitia manálu. Bohužiaľ, odozva jednotlivých tlačítok je príšerná a niekedy sme ich museli stlačiť aj viackrát, než sa niečo stalo. Vstavaný blesk je relatívne výkonný, obsahuje redukciu červených očí a môžete ho nastaviť na stále zapnuté, stále vypnuté a auto. Mód makro funguje na vzdialenosť zhruba 10 cm, čo je určite dobrý výkon. Kvalita fotografií je na skutočne dobrej úrovni, ale pokiaľ budete fotografovať bez použitia blesku, kvalita výrazne klesne. Stabilizácia obrazu je vysoko nadpriemerná a funguje rýchlo, dobre a spoľahlivo. Na nízkej úrovni nastavenia citlivosti ISO sú fotografie výborne ostré a neobsahujú takmer žiadne ruchy. Tie sa dostavia až s nastavením ISO 400 a viac.

Kodak EasyShare M893 IS

Kodak EasyShare M893 IS je veľmi pekný kompaktný fotoaparát, ktorý zaujme hlavne kompaktnými rozmermi, dobrou výbavou a kvalitnými fotografiami. Bohužiaľ, celkom nás sklamali jednotlivé tlačítka, a to hlavne kvôli veľmi zlej odozve. Za cenu okolo 4000 korún sa ale jedná o výhodnú kúpu.

Kodak EasyShare M893 IS

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak EasyShare M893 IS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.