Preposlať Ricoh GX200

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh GX200

22.07.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Ricoh včera odhalila nový digitálny fotoaparát s označením GX200. Jedná sa o nástupcu kompaktu GX100 a oproti nemu sa vyznačuje hlavne zvýšeným počtom MPx a použitím nového procesora Smooth Imaging Engine III...

Spoločnosť Ricoh včera odhalila nový digitálny fotoaparát s označením GX200. Jedná sa o nástupcu kompaktu GX100 a oproti nemu sa vyznačuje hlavne zvýšeným počtom MPx a použitím nového procesora Smooth Imaging Engine III, ktorý pochádza priamo od spoločnosti Ricoh.

Ricoh GX200

Šošovka ponúka najvyššie rozlíšenie 12 MPx a širokouhlý optický zoom. Na zadnej strane nájdete HVGA LCD displej, ktorý zobrazuje 460 tisíc pixelov a je naozaj veľmi kvalitný. Farby zobrazuje veľmi realisticky a je čitateľný aj na priamom slnečnom svetle. Nad displejom nájdete taktiež optický hľadáčik, čo sa dá určite počítať ako kladná vlastnosť. Ovládací panel je umiestnený klasicky na zadnej strane vedľa displeja a pokiaľ už máte s kompaktnými fotoaparátmi nejaké skúsenosti, budete ho ovládať celkom s prehľadom. Po designovej stránke nie je fotoaparát žiaden krásavec a vyzerá skôr účelne, než pekne. Jeho rozmery sú 111.6 mm × 58.0 mm × 25.0 mm a hmotnosť má zhruba 238 gramov. Takže, vo vrecku nohavíc ho skoro nepocítite a veľmi pohodlne sa obsluhuje jednou rukou.

Ricoh GX200

Najvyššie rozlíšenie fotografií je 4000 x 3000 pixelov a samozrejme môžete taktiež natáčať videozáznam, a to v rozlíšení 640 x 480 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps). Kvalita fotografií je na veľmi vysokej úrovni, o čo sa stará okrem šošovky taktiež procesor a vstavaná stabilizácia obrazu. Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 1600 a ruchy sú zrejmé od hranice 400 a vyššie, ale nie je to s nimi až tak hrozné. Vstavaný blesk obsahuje redukciu červených očí, ktorá funguje veľmi spoľahlivo a hlavne rýchlo. Vnútorná pamäť je 54 MB, čo je vcelku málo a preto bude lepšie rozšíriť ju pomocou pamäťovej karty.

Ricoh GX200

Fotoaparát tentokrát podporuje pamäťovú kartu typu SD alebo SDHC, a to až do kapacity 16 GB. Ricoh GX200 sa na trh dostane zhruba za mesiac a jeho predpokladaná štartovacia cena by sa mala pohybovať okolo 13 tisíc korún.

Ricoh GX200

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ricoh GX200


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.