Preposlať Digitálny fotoaparát DMC-FZ18

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Digitálny fotoaparát DMC-FZ18

30.07.2007 | Milan Doležal | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Panasonic uvádza na trh nový 8,1 megapixlový fotoaparát so širokouhlým objektívom Leica DC s neuveriteľne výkonným 18-násobným priblížením (ekvivalent 35 mm filmu: 28-504 mm) a svetelnosťou F/2.8.

Spoločnosť Panasonic uvádza na trh nový 8,1 megapixlový fotoaparát so širokouhlým objektívom Leica DC s neuveriteľne výkonným 18-násobným priblížením (ekvivalent 35 mm filmu: 28-504 mm) a svetelnosťou F/2.8. Série fotoaparátov s označením LUMIX FZ je vo svete veľmi oceňovaná, pretože v sebe spája vysokú kvalitu s jednoduchým použitím. Novo vyvinutý 28 mm širokouhlý objektív s 18-násobným optickým priblížením, použitý vo fotoaparáte DMC-FZ18, sa môže pochváliť optikou výbornej kvaliti a kompaktnosťou. Otvára dvere do sveta umeleckého výrazu, aký si u jednoduchého kompaktného fotoaparátu nebolo doposiaľ možné ani len predstaviť.

Digitálny fotoaparát DMC-FZ18

Panasonic spôsobil prevrat v digitálnej fotografii tým, že všetky fotoaparáty Lumix vybavil inteligentným stabilizátorom obrazu MEGA O.I.S. Rýchly a výkonný obrazový procesor LSI Venus Engine III poskytuje citlivosť ISO 1600 pri normálnom záznamovom režime a až ISO 6400 v režime vysokej citlivosti. Efektívne rozlíšenie bolo zvýšené na 8,1 MPx, vďaka tomu sa zabezpečila podpora funkcie prídavného optického priblíženia, ktorá umožňuje ďalšie zväčšenia až 28,7 x pri fotografovaní s rozlíšením 3 MPx. 2,5 palcový LCD displej s 207 tisíc pixlami a elektronický hľadáčik s 188 tisíc pixlami uľahčuje monitorovanie a prehliadanie snímkov. Panasonic prepracoval návrh modelu FZ18 tak, aby bol štýlovejší a aby sa zvýšila jednoduchosť jeho obsluhy. Tlačidlo zámku autofokusu/automatickej expozície (AE/AF) a makro režime je v súčasnosti nezávislé a umožňuje rýchlu obsluhu. Dlhá výdrž batérie dovoľuje s FZ18 odfotografovať na jedno nabitie približne 400 záberov podľa CIPA. Naviac FZ18 dokáže ukladať údaje v obrazovom formáte RAW, ktorý sa dá editovať a upravovať pomocou pripojeného softwaru.

Digitálny fotoaparát DMC-FZ18

V kompaktnom tele modelu DMC-FZ18 sa nachádza 28 mm širokouhlý objektív LEICA DC VARIO-ELMARIT so svetelnosťou f/2.8-4.2 a výkonným 18-násobným priblížením (ekvivalent 35 mm filmu: 28 mm až 504 mm), spolu s 8,1 MPx snímačom. DMC-FZ18 obsahuje Venus Engine III - pokročilý obrazový procesor, ktorý dokáže zaznamenávať obraz pri nastavení citlivosti až ISO 1600 pri plnom rozlíšení. Joystick, ktorý bol tiež obľúbený na príbuznom modely DMC-FZ8, pre jeho maximálne jednoduchú obsluhu, je využitý aj v DMC-FZ18. Naviac má intuitívnejšie ovládanie, pohodlnejšiu obsluhu a dobre čitateľný LCD displej.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 18

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Digitálny fotoaparát DMC-FZ18


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.