Preposlať Casio EX-Z77

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Casio EX-Z77

08.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Casio rozširuje svoju modelovú radu EX o ďalší model.

Casio rozšírilo svoju modelovú radu Exilim a to o nový model EX-Z77, ktorý je nasledovník úspešného modelu ~1. Najväčšou novinkou je nový procesor. EX-Z77 ponúka rovnako tenký a elegantný design ako predchodca. Skoro všetko nastavenie môžete urobiť cez veľký ovládací joystick a tlačítka rozmiestnené okolo neho. Tieto sprievodné tlačítka sú na rozdiel od joysticku malé a ovládajú sa podstatne horšie, zvlášť pokiaľ máte trochu hrubšie prsty. Až na nový procesor a nejaké upgrady toho veľa nového na tomto prístroji nenájdete. Rozlíšenie 7Mpx zostalo rovnaké, tak isto, ako 2.6 palcový TFT LCD displej so zobrazením 114 960 pixelov.

Casio EX-Z77

Aj napriek zobrazeniu malého počtu pixelov ponúkne displej s pomerom strán 14:9 dostatočný priestor. Fotoaparát ponúka mód YouTube Capture, vďaka ktorému môžete natáčať videá priamo v rozlíšení pre tieto webové stránky. Video má rýchlosť 30 fps, je vo VGA rozlíšení a ukladá sa vo formáte MPEG-4 a funguje veľmi dobre s ďalším softwérom, ktorý je určený pre YouTube. Tento program sa volá YouTube Uploader a vďaka nemu môžete umiestniť video na web bez použitia uploadovacej internetovej stránky.

Casio EX-Z77

V testoch výkonu prekonal alebo zrovnal EX-Z77 svojho predchodcu vo všetkých kategóriách. Po zapnutí prístroja budete mať prvú fotografiu už po 1.6 sekundách. Ďalšia časová medzera medzi jednotlivými fotkami je, pokiaľ máte vypnutý blesk, rovnaká. Pokiaľ blesk zapnete, zvýši sa čas na 2 sekundy. Čas uzávierky je naozaj nízky. Pri dobrých podmienkach je to 0.5 sekundy a pri zhoršených 1.1. Pri multi-fotografovaní dokázal prístroj zachytiť 10 fotografií v najvyššom rozlíšení za 9.2 sekundy, tj. v priemere 1.1 s na fotku.

Casio EX-Z77

Fotoaparát neprodukuje skoro žiadny hluk. Pri fotení pod ostrým svetlom majú fotografie trochu horšie zobrazenie farieb, ale s tým vám určite pomôže vyváženie bielej farby. Fotografie sa výborne hodia na tlač v malom formáte. Keď sme ich vytlačili vo veľkom, boli sme celkom sklamaní. Celkovo vyzerá Casio EX-Z77 ako veľmi dobrý kompakt. Je malý, rýchly a plný užitočného softwéru. Ale nie je zasa až tak dobrý, ako sa zdá. Niekto môže byť sklamaný kvalitou fotografií. Pokiaľ už vlastníte jeho predchodcu, nemá zmysel, aby ste do tohto modelu investovali.

Casio EX-Z77

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Casio EX-Z77


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.