Preposlať Fujifilm FinePix V10

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix V10

14.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Jeden z najlepších 3 palcových LCD displejov na trhu, dobrá kvalita fotografií aj vo vysokom nastavení ISO a niekoľko užitočných funkcií. Tak nejak by sa dal stručne charakterizovať super kompakt od Fujifilmu V10.

Jeden z najlepších 3 palcových LCD displejov na trhu, dobrá kvalita fotografií aj vo vysokom nastavení ISO a niekoľko užitočných funkcií. Tak nejak by sa dal stručne charakterizovať super kompakt od Fujifilmu V10. Ale kvalita 5 Mpx fotografií až tak veľmi nevybočuje z radu.

Fujifilm FinePix V10

So svojou veľkosťou a nízkou hmotnosťou sa V10 bez problémov dá nosiť v každom vrecku. Veľký displej zaberá bezmála celú zadnú stranu. Tomu sa museli prispôsobiť aj ovládacie prvky. Takže 7 ovládacích tlačítok sa stláča hneď pod displejom. Žiadne miesto nezostalo ani pre optický hľadáčik, ten ale našťastie vôbec nechýba. Čitateľnosť displeja so zobrazením 230 tisíc pixelov je veľmi dobrá aj na priamom slnečnom svetle. Môžete si tiež nastaviť veľkosť displeja na 1.8 palca a na zvyšnom mieste sa vám budú zobrazovať informácie o fotografii. Medzi všetkými fotoaparátmi od Fujifilmu sa tento model zdá ako najvyváženejší. Ponúka dobrý pomer medzi výbavou, veľkosťou a cenou. Maximálny optický zoom je 3x.

Fujifilm FinePix V10

Čo sa týka programov scény, k dispozícii je ich len 6. Môžete tiež točiť video a to v maxilmálnom rozlíšení 640x480 s rýchlosťou 30 fps. Z videa môžete tiež vybrať len jeden obrázok a použiť ho ako fotografiu. Finepix ponúka aj rad zvláštnych vlastností, ktoré sa objavujú na konkurenčných fotoaparátoch len zriedka. Môžete si napríklad nastaviť, že pri stlačení tlačítka expozície bude fotoaparát fotiť rýchlosťou 1 snímok za sekundu pokiaľ toto tlačítko nepustíte. Pokiaľ sa budete nudiť, V10 disponuje aj predinštalovanými hrami. Jedná sa o puzzle, dve akčné arkády, Galaga a Blockbuster.

Fujifilm FinePix V10

Po spustení vám zaberie zachytenie prvej fotografie 1.5 s a nasledujúci čas medzi jednotlivými fotkami je 2 s pri vypnutom blesku. Pokiaľ blesk zapnete, tento čas sa zvýši na 2.9s. Čas medzi stlačením tlačítka expozície a zachytením fotografie je priemerných 0.5 s. Vstavaný blesk je veľmi výkonný a pri nastavení ISO na automatickú úroveň je jeho maximálny dosah 4.3 m.

Fujifilm FinePix V10

Kvalita fotografií je priemerná. V10 kombinuje dobré zobrazenie detailov, ale zobrazenie farieb je len štandardné. Dokonca aj v tieni sú detaily lepšie ako vo väčšine konkurenčných fotoaparátov. Funkcia redukcie červených očí funguje veľmi dobre. Vo vysokom nastavení hodnoty ISO zvládne fotoaparát lepšie fotky ako všetci ostatní. Pravdepodobne je to tak vďaka novému procesoru Real Photo. Od úrovne 64 až do hodnoty 400 sú ruchy celkom pod kontrolou. Od tejto méty sa začnú ruchy prejavovať trochu výraznejšie. Najlepšie fotografie určite zhotovíte vonku s vypnutým bleskom. Najviac nás tento model zaujal skutočne kompaktnými rozmermi a výborným 3 palcovým displejom.

Fujifilm FinePix V10

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Fujifilm FinePix V10


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.