Preposlať Špička medzi fotoaparátmi: Sony Cyber-shot W200

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Špička medzi fotoaparátmi: Sony Cyber-shot W200

31.07.2007 | Milan Doležal | Recenzia | Komentárov: 0 |

Do pozície "naj" modelu v triede kompaktných fotoaparátov Sony patrí bez sporu Sony Cyber-shot W200, a to vďaka rozlíšeniu 12,1 MPx, dvojitej stabilizácii obrazu (optická aj softwarová), detekcii ľudskej tváre, Full HD výstup na prehliadanie fotiek...

Do pozície "naj" modelu v triede kompaktných fotoaparátov Sony patrí bez sporu Sony Cyber-shot W200, a to vďaka rozlíšeniu 12,1 MPx, dvojitej stabilizácii obrazu (optická aj softwarová), detekcii ľudskej tváre, Full HD výstup na prehliadanie fotiek vo veľkom rozmere na obrazovke televízoru bez straty kvality a citlivosti. Samozrejmosťou pre Sony je objektív Carl Zeiss, ktorý je považovaný za najlepšie kritérium pre výber tohto foťáku.

High Definition fotenie

V high definition kvalite môžete mať nie len video z kamery, ale aj fotky. W200 má /podobne ako všetky tohtoročné modely Sony) video výstup vo FullHD rozlíšení, čo znamená, že aj pri prehliadaní fotiek na veľkej obrazovke LCD výborne vynikajú detaily a farby. Okrem toho režimu FullHD prispôsobuje rozmer fotky na rozmer 16:9 tak, aby sa prispôsobil rozmerom vašeho širokouhlého televízoru. So Sony si teda môžete fotky v nezredukovanej kvalite prehliadať aj vo veľkom rezmere 40-palcovej obrazovky a nemusíte sa uspokojovať len s 15 či 17-palcovým monitorom.

Špička medzi fotoaparátmi: Sony Cyber-shot W200

Lepšie portréty vďaka detekcii ľudskej tváre

Technológia detekcia ľudskej tváre zabezpečuje, že fotoaparát dokáže v každom zábere rozpoznať až osem ľudských tvárí a automaticky nastaviť optimálne zaostrenie, expozíciu a blesk pre dobré nasvietenie portrétu a skupinové fotografie. Nastavenie fotoaparátu "drží" aj vtedy, keď sa osoby na fotografii hýbu, čo znamená, že je fotoaparát neustále pripravený fotiť s nameranou hodnotou. Nová technológia je plusom nie len pri problematickom svetle, ale naviac zabraňuje tvorbe prepálených "mŕtvolne bledých" alebo tmavočervených tvárí, ktoré sú bežným výsledkom fotenia v automatickom režime.

Dvojitá stabilizácia obrazu a citlivosť až ISO 6400

W200 používa proti rozmazaným fotkám dvojitú stabilizáciu: kombinácia optického stabilizátoru optiky a softvérovej korekcie nastavenia. Optický stabilizátor koordinuje chvenie ruky a mimovoľný pohyb pri fotení, softvérový sa naopak stará o ostré zábery hlavne pri slabom osvetlení aj bez použitia blesku. Bez použitia blesku je možné s W200 fotiť až do citlivosti ISO 6400, a to vďaka algoritmu na redukciu obrazového a jasového šumu a podpore režimu vysokej citlivosti (Higt Sensitivity (REI). Výsledkom je ostrý, nerozmazaný záber s jemnejším detailom bez potreby zbytočného zapínania blesku.

Špička medzi fotoaparátmi: Sony Cyber-shot W200

Pokročilé funkcie

Pre W200 sú samozrejmosťou aj pokročilé funkcie ako je bracketing (s možnosťou nastavenia odstupu +/- 0,3, 0,7 alebo 1 EV), snímanie série, či korekcia jasu (+/- 2 EV). Užitočná je aj možnosť editovania fotiek priamo vo fotoaparáte. Okrem dodatočného odstraňovania červených očí je možné nastaviť ostrenie (rozostrenie obrázku okolo zvoleného bodu pre zvýraznenie detailu), efekt rybieho oka či svetelný filter.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Špička medzi fotoaparátmi: Sony Cyber-shot W200


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.