Preposlať Sony Cyber-shot DSC-S700

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber-shot DSC-S700

22.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Cyber-shot DSC-S700 sa stal v ponuke digitálnych fotoaparátov Sony jedným z najúspešnejších modelov v roku 2007. Hlavný podiel na tom určite má veľmi nízka cena a jeho dobré vybavenie.

Cyber-shot DSC-S700 sa stal v ponuke digitálnych fotoaparátov Sony jedným z najúspešnejších modelov v roku 2007. Hlavný podiel na tom určite má veľmi nízka cena a jeho dobré vybavenie.

Sony Cyber-shot DSC-S700

Fotoaparát je veľmi kompaktný a ľahký. Vďaka hmotnosti 192 gramov sa dá bez problémov nosit v akomkoľvek vrecku. Rozvrhnutie ovládacích tlačítok je klasické. Na vrchnej strane sa nachádza koliesko pre voľbu módov fotografovania a tlačítko na zapnutie/vypnutie prístroja. Na zadnej strane vpravo hore je tlačítko pre zoomovanie a pod ním je ovládací panel pre prístup do menu s potvrdzovacím stredom. Všetky tlačítka sú dostatočne veľké. LCD displej s uhlopriečkou 2.4 palca na zadnej strane veľa miesta nezaberá a trochu ho zostalo ešte pre opretie palca. Takže fotenie jednou rukou je veľmi príjemné. Jednotlivé tlačítka majú celkom tvrdý chod a občas ťažšie rozoznáte, či ste ho stlačili, alebo nie. Rovnako ako väčšina ostatných fotoaparátov v tejto kategórii, aj DSC-S700 chýba optický hľadáčik. Musíte sa teda uspokojiť s fotením cez displej. Ten sa však na priamom slnečnom svetle veľmi ťažko číta.

Sony Cyber-shot DSC-S700

V porovnaní s low-endovou konkurenciou je rýchlosť fotoaparátu veľmi dobrá. Od zapnutia prístroja k urobeniu prvej fotografie ubehnú len 2 sekundy. Pokiaľ sú dobré svetelné podmienky a nenastanú žiadne kontrastné potiaže, je čas medzi jednotlivými fotografiami s použitím auto-focusu 0.8 s, čo sa dá v pohode tolerovať. Ale pokiaľ sa podmienky zhoršia, čas sa zvýši až na 1.1 s. To je ale na túto triedu stále dobrá hodnota. S700 ponúka možnosť vyfotiť 3 snímky rýchlo po sebe. Podľa nastavenia kvality sa rýchlosť pri tomto fotení pohybuje od 1.4 fps do 1.6 fps.

Sony Cyber-shot DSC-S700

Ale pokiaľ sa zameriate na kvalitu fotografií, tu už Sony tak dobrý nie je. Na prvý pohľad to vyzerá, že nie sú o nič menej kvalitné než fotografie od konkurencie, ale napríklad s modelmi ~1 alebo Fujifilm FinePix A900 sa nedajú vôbec porovnávať. V dobrých svetelných podmienkach a s nastavením ISO max. na hodnotu 100 sa dajú zhotoviť celkom dobré fotografie, ale aj tak sa nedajú vytlačiť na fotopapier väčší ako 8x10. Fotografiám chýba ostrosť a zobrazenie farieb tiež nie je až tak dobré. Pri zoomovaní na maximálnu hodnotu sú ruchy veľmi patrné na prvý pohľad. Nad hodnotu ISO 200 sa ruchy prejavia naplno. Automatické vyváženie bielej tiež nepracuje najlepšie. Celkovo sme boli v tomto ohľade s fotoaparátom skôr sklamaní. Vo vysokej konkurencii lacných digitálnych fotoaparátov stojí Cyber-shot DSC-S700 tak trochu stranou. Má jednoduchý design bez zbytočných príkras a nízku hmotnosť. Ale vďaka slabej kvalite fotografií sa na vrchol v tejto triede určite nedostane.

Sony Cyber-shot DSC-S700

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Cyber-shot DSC-S700


počet príspevkov: 1

Peter

02.07.2013 v 07:38

mam jeden problem ....... z ničoho nič sa mi neda vôbec zapnuť ani prezerať foto či video - nespadol, baterky nove no neviem

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.