Preposlať Sony Cyber-shot DSC-T100

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber-shot DSC-T100

23.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Posledný z dlhej rady štýlových digitálnych fotoaparátov má tak, ako jeho súrodenci zo Cyber-shot T série, tenké kovové telo a veľmi kompaktné rozmery.

Posledný z dlhej rady štýlových digitálnych fotoaparátov má tak, ako jeho súrodenci zo Cyber-shot T série, tenké kovové telo a veľmi kompaktné rozmery.

Sony Cyber-shot DSC-T100

Vďaka nim sa fotoaparát dobre nosí vo vrecku, jeho telo je len 2.2 cm tenké a nie je ťažšie ako 170 gramov. Môžete si vybrať z troch farieb: čiernej, červenej a striebornej. Tlačítka sa zdajú byť o niečo menšie ako v predchádzajúcej generácii a ja trochu viac zapustené v prístroji. Vďaka tomu nie je ovládanie fotoaparátu práve 2x príjemné. Pod tenkým a malým telom ale bije prekvapivo výkonné srdce. Šošovka Carl Zeiss ponúka 8 MPx a 5x optický zoom. Predchádzajúce modely mali maximálne 3x zoom. LCD displej má uhlopriečku 3 palce a má výbornú viditeľnosť zo všetkých uhlov, dokonca aj keď sa blížite k 90 stupňom. Najvyššie nastavenie citlivosti ISO je 3200.

Sony Cyber-shot DSC-T100

Firmware Sony Cyber-shotu DSC-T100 ponúka množstvo užitočných fotografických utilít. Veľmi sa nám páčila funkcia FaceDetection, ktorá slúži k foteniu portrétov a fungovala veľmi dobre. Medzi ďalšie funkcie patrí redukcia červených očí, cross filter a špeciálny náhľad rybie oko. Fotoaparát má výstup pre zapojenie do televízie, takže si môže fotografie prehliadať pohodlne viac ľudí. Od zapnutia fotoaparátu k prvej fotografii ubehne 1.1 s, čo je celkom prijateľná rýchlosť. S vypnutým bleskom je čas medzi jednotlivými snímkami 1.4 s, pokiaľ ho ale zapnete, čas rapídne vzrastie, a to až na 3 sekundy. Malá batéria to proste rýchlejšie zvládnuť ani nemôže. Čas uzávierky je celkom malý, len 0.4 s. Pri multi-fotení dokáže fotoaparát zachytiť 15 snímok za 6.6s, čo znamená 2.3 snímku za sekundu.

Sony Cyber-shot DSC-T100

Výsledné fotografie sú veľmi kvalitné. Vlastne sú jedny z najkvalitnejších, aké môžete kompaktom zhotoviť. Do citlivosti ISO 400 sú veľmi ostré a nerozoznáte na nich žiadne ruchy. Od ISO 800 sú ruchy viditeľnejšie, ale stále sa dá hovoriť o relatívne kvalitnej fotografii. Najviac ma ale potešilo priostrovanie macro a super-macro. To funguje skutočne excelentne a detaily na fotografiách nafotených zblízka sú skutočne dychberúce! Samozrejme môžete točiť aj videozáznamy. Maximálne rozlíšenie je 640x480 pri rýchlosti 30 fps. Súbory sa ukladajú vo formáte MPEG-4. Jedna minúta videozáznamu vás bude stáť asi 77 MB na pamäťovej karte. Plus je, že aj pri videu môžete používať optický zoom.

Sony Cyber-shot DSC-T100

Sony Cyber-shot DSC-T100 ponúka všetko, čo by mal dobrý kompaktný digitálny fotoaparát mať. Vyzerá dobre, dá sa v pohode nosit vo vrecku, je výborne vybavený a ponúka výbornú kvalitu fotografií a videa. Čo viac si želať.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Cyber-shot DSC-T100


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.