Preposlať Nikon Coolpix S210

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S210

28.04.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Kompaktný digitálny fotoaparát Nikon Coolpix S210 charakterizujú najlepšie slová ako tenký, elegantný a výkonný. Ponúka najvyššie rozlíšenie šošovky 8.0 MPx a množstvo systémov, ktoré sú zamerané výhradne na kvalitu fotografií.

Kompaktný digitálny fotoaparát Nikon Coolpix S210 charakterizujú najlepšie slová ako tenký, elegantný a výkonný. Ponúka najvyššie rozlíšenie šošovky 8.0 MPx a množstvo systémov, ktoré sú zamerané výhradne na kvalitu fotografií. Najväčším predajným ťahákom je ale bezosporu veľmi pekný design.

Nikon Coolpix S210

Na zadnej strane nájdete 2.5 palcový LCD monitor s rozlíšením 230 tisíc pixelov. Ako sme už povedali, šošovka má najvyššie rozlíšenie 8.0 MPx, disponuje 3x optickým zoomom a priostrovaním autofocus a macro. Nastaviteľnosť ISO je možné v rozmedzí 64 - 2000. Každopádne od ISO 400 sa začínajú na fotografiách objavovať ruchy a rozmazané stopy, ale dá sa to vydržať. Na ISO 800 je to už horšie a vyššie nastavenie je lepšie nepoužívať. Náš testovaný fotoaparát bol vybavený grafitovo čiernou farbou a je potrebné povedať, že mu tento kabát vyložene pristane. Vďaka skutočne kompaktným rozmerom sa pohodlne vojde do vrecka a ľahko sa používa jednou rukou. Rozvrhnutie ovládacích prvkov je klasické. Tlačítko pre zapnutie prístroja a expozíciu nájdete na vrchnej strane, ovládacie tlačítko menu je na zadnej strane vedľa displeje.

Nikon Coolpix S210

Nikon Coolpix S210

Fotoaparát žiaľ nemá optický hľadáčik, takže sa musíte uspokojiť len s digitálnym. Ten má pri fotografovaní 97 % pokrytia a pri prehrávaní je toto pokrytie 100 %. Od zapnutia fotoaparátu k prvej fotografii ubehne 2.7 sekundy a čas uzávierky je 0.5 sekundy. Výkon vstavaného blesku je veľmi dobrý, pôsobí na veľkú vzdialenosť a obsahuje redukciu červených očí. Môžete ho nastaviť na auto, vypnúť, alebo ho mať stále zapnutý. Digitálna stabilizácia obrazu funguje veľmi dobre a bez problémov vymaže aj ten najväčší otras. O pohon fotoaparátu sa stará dobíjacia batéria typu lithium-ion a na jedno nabitie urobíte zhruba 220 fotografií. To je skôr priemerná hodnota a niektoré fotoaparáty zvládnu bez problémov aj podstatne viac. Kvalita fotografií je na výbornej úrovni a to hlavne vďaka stabilizácii obrazu a automatickom vyvážení bielej farby.

Nikon Coolpix S210

Nikon Coolpix S210 je určite nadpriemerný kompaktný fotoaparát, ktorý na prvý pohľad zaujme štýlovým designom a na ten druhý skvelou výbavou. Ako najväčšiu slabinu by som uviedol chýbajúci optický hľadáčik, ale pokiaľ naň nie ste zvyknutí, nebude vám vôbec chýbať.

Nikon Coolpix S210

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nikon Coolpix S210


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.