Preposlať Kodak EasyShare Z1085 IS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare Z1085 IS

03.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Kodak pôsobí na poli digitálnych fotoaparátov už veľmi dlho. Jedná sa o technologicky veľmi vyspelú firmu, ktorá nám priniesla množstvo systémov, ktoré sú zamerané hlavne na kvalitu fotografií.

Spoločnosť Kodak pôsobí na poli digitálnych fotoaparátov už veľmi dlho. Jedná sa o technologicky veľmi vyspelú firmu, ktorá nám priniesla množstvo systémov, ktoré sú zamerané hlavne na kvalitu fotografií. Dnes sa pozrieme na nový model s označením Kodak EasyShare Z1085 IS. Po designovej stránke nevyzerá tento model ako výkrik techniky, ale zdanie klame.

Kodak EasyShare Z1085 IS

Kodak EasyShare Z1085 IS

Šošovka má najvyššie rozlíšenie 10 MPx a disponuje 5x optickým zoomom. Vzhľad prístoja je veľmi jednoduchý a praktický. Celé telo je vyrobené z tmavo šedého plastu a je veľmi odolné proti znečisteniu. Fotoaparát je veľmi pevný a pôsobí, aj napriek svojim malým rozmerom, veľmi robustne. Tlačítka sú vytvorené z čiernej gumy, ich používanie je jednoduché a fungujú veľmi dobre. Bohužiaľ kryt šošovky je relatívne chatrný a určite sa dal vyrobiť aj kvalitnejšie. Vďaka veľmi kompaktným rozmerom sa fotoaparát ľahko ovláda aj jednou rukou a vo vrecku ho ani nezaregistrujete. Na zadnej strane nájdete 2.5 palcový LCD displej s najvyšším rozlíšením 230 000 pixelov. Je naozaj ostrý a veľmi sa nám páčil. Pokiaľ sa dostanete do tmavého prostredia, senzor to zaregistruje a zvýši jeho podsvietenie. Čitateľnosť displeja je nadpriemerná a je dobre čitateľný aj na priamom slnečnom svetle.

Kodak EasyShare Z1085 IS

Kodak EasyShare Z1085 IS

Čo sa týka výkonu, čas uzávierky pri pred-zaostrení je len 0.05 sekundy. Vďaka tomu je EasyShare Z1085 IS veľmi pohotový a pôsobí veľmi agilným dojmom. Nájdete tu taktiež systém autofocus a makro. Minimálna vzdialenosť pre zaostrenie je 20 cm. To by sa mohlo trochu vylepšiť, pretože niektoré konkurenčné modely dokážu zaostrovať aj zbližšia. Blesk obsahuje redukciu červených očí a jeho nabitie trvá asi 4.1 sekundy. Kvalita fotografií je skutočne na špičkovej úrovni a pokiaľ fotoaparát niekde vyniká, je to práve tu. Farby sú ostré a fotografie obsahujú množstvo detailov. Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 1600 a od úrovne nastavenia 400 sú na fotografiách zrejmé šumy a ruchy. Natáčanie videa nás veľmi milo prekvapilo. Jeho najvyššie rozlíšenie je totiž skvelých 1280x720 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps).

Kodak EasyShare Z1085 IS

Kodak EasyShare Z1085 IS

Celkovo sa jedná o ľahko nadpriemerný fotoaparát, ktorý vyniká svojou rýchlosťou a kvalitou ako fotografií, tak videa. Design je veľmi diskutabilný a nemusí sa páčiť každému. Jeho najväčšia nevýhoda je pravdepodobne málo výkonné makro a veľká frekvencia šumu na ISO 400 a vyššie.

Kodak EasyShare Z1085 IS

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak EasyShare Z1085 IS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.