Preposlať Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

05.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Na túto recenziu asi čakali všetci fanúšikovia digitálnych fotoaparátov Panasonic veľmi netrpezlivo. Dnes sa teda pozrieme na novú vlajkovú loď Panasonicu Lumix DMC-TZ5 v oblasti kompaktných fotoaparátov.

Na túto recenziu asi čakali všetci fanúšikovia digitálnych fotoaparátov Panasonic veľmi netrpezlivo. Dnes sa teda pozrieme na novú vlajkovú loď Panasonicu Lumix DMC-TZ5 v oblasti kompaktných fotoaparátov. Čo sa týka výbavy, jedná sa v tejto kategórii o absolútny vrchol.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Väčina digitálnych kompaktných fotoaparátov má v dnešných dňoch vstavanú malú pamäť a Lumix DMC-TZ5 nie je výnimka. Fotoaparát ponúka 50 MB a k rozšíreniu môžete použiť pamäťovú kartu typu microSD. Vzhľadom k tomu, že fotografie sú v najvyššom rozlíšení naozaj veľké, je toto rozšírenie absolútne nevyhnutné. O dodávku energie sa stará batéria typu CGA-S007 a na plné nabitie môžete vyfotiť až 300 snímok. Životnosť batérie sa zlepšila zhruba o 10%. Čo sa týka toho najdôležitejšieho, a síce šošovky, tak tá má najvyššie rozlíšenie 9.1 MPx a disponuje 10x optickým zoomom. Ako už býva v podobných fotoaparátoch zvykom, žiadny optický hľadáčik tu nenájdete a musíte sa spoľahnúť na LCD displej.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

To ale vôbec nevadí, pretože má uhloprieíčku 3 palce a najvyššie rozlíšenie 460 tisíc pixelov. Fotografie môžete robiť v pomere strán 4:3, 3:2 a 16:9. Najvyššie rozlíšenie videozáznamu je 1280 x 720 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps). Pri natáčaní môžete používať ako optický zoom, tak stabilizáciu obrazu.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Po designovej stránke sa nám fotoaparát veľmi páčil a čo sa týka spracovania, pôsobí veľmi pevným dojmom. Materiály sú veľmi kvalitné a v ruke pôsobí prístroj naozaj pohodlne. Najviace použitý materiál je kov. Fotoaparát má rozmery 104 x 58.4 x 35.5 mm. Hmotnosť je 214 gramov. Nejedná sa teda o najmenší kompakt, ale aj tak sú tieto rozmery relatívne príjemné. Optický stabilizačný systém dokáže doslova zázraky a dokáže eliminovať aj naozaj veľký tras prístroja. Multifotenie zvládne Lumix DMC-TZ5 rýchlosťou skvelých 6 snímok za sekundu (fps). Vďaka kombinácii vysokého rozlíšenia šošovky a super kvalitného LCD displeja je kvalita fotografií skutočne jedinečná. V kompaktných fotoaparátoch pravdepodobne kvalitnejšie fotografie nenájdete. K tomu prispieva aj optická stabilizácia obrazu, automatické vyváženie bielej farby a autofocus.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Pre fotografovanie blízkych objektov slúži mód makro, ktorý je veľmi rýchly a pracuje spoľalivo. Nájdete tu taktiež systém face detection, ktorý slúži k fotografovaniu portrétov. Ovládanie prebieha pomocou ovládacieho panelu umiestneného na zadnej strane a je veľmi jednoduché. Manuál potrebovať určite nebudete.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

Takže aké je rozhodnutie? Kvalita fotografií nás doslova uzemnila, hlavne pokiaľ fotografujete v otvorenom priestranstve. Na druhej strane, kvalita fotografií v tienistom prostredí je skôr priemerná a mohla by byť oveľa lepšia. Ale aj tak sa jedná o skvelý digitálny fotoaparát a dalo by sa povedať, že prišiel nový kráľ triedy. Za 320 dolárov (asi 6400 korún) lepší kompakt proste nezoženiete.

Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 81

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Lumix DMC-TZ5 - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.