Preposlať Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

29.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na nový kompaktný digitálny fotoaparát Canon PowerShot SD1100 IS. Oproti svojmu predchodcovi disponuje lepšou šošovkou s vyšším rozlíšením 8 MPx a kompaktnejšími rozmermi.

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na nový kompaktný digitálny fotoaparát Canon PowerShot SD1100 IS. Oproti svojmu predchodcovi disponuje lepšou šošovkou s vyšším rozlíšením 8 MPx a kompaktnejšími rozmermi. Po stránke designu sa jedná o veľmi pekný prístroj a veľmi sa nám páčil.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

Vzhľad fotoaparátu je vlastne veľmi podobný, ako u predchodcu, ale pribudlo oveľa viac bláznivých farieb. Ten, ktorý sme testovali, mal hnedú farbu s označením ,,Bohemian Brown". Tá bola bohužiaľ trochu nudná, ale na druhej strane bol prístroj veľmi prehľadný. Na zadnej strane prístroja nájdete 2.5 palcový LCD displej so zobrazením 230 tisíc pixelov. V porovnaní s konkurenciou pôsobí displej trošku malý a určite mohol byť trochu väčší. Nad ním sa nachádza optický hľadáčik a na pravej strane je ovládací panel. Ovládanie je veľmi jednoduché a určite ho zvládnete ľahko. Na ľavej strane prístroja nenájdete vôbec nič, a na pravej strane nájdete USB port a AV výstup. Na vrchnej strane nájdete len dve chrómované tlačítka, a síce uzávierku a tlačítko pre zapnutie/vypnutie fotoaparátu. Na spodnej strane je umiestnená zásuvka na prichytenie trojnožky, ktorá je presne v strede LCD displeja. Fotoaparát má na spodnej strane v každom rohu gumovú bodku, ktorá ho chráni pred poškriabaním, pokiaľ ho položíte na stôl.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

Najvyššie rozlíšenie Canonu PowerShot SD1100 IS je 8 MPx a dalo by sa povedať, že kvalita fotografií je na ľahko nadpriemernej úrovni. Pri kvalite fotografií záleží na viacerých vlastnostiach, ako je len rozlíšenie šošovky. Veľmi dôležitý je napríklad procesor, alebo zobrazovací senzor. Pokiaľ tento senzor nefunguje dobre a vytvára rozostrené a nekvalitné fotografie, môžete mať MPx koľko chcete a kvalitné fotografie sa aj ak nikdy nedočkáte. V tomto modeli je to ale našťastie dobré. Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 1600 a ruchy sú viace zrejmé až od hodnoty 800. Do tej doby je to celkom v poriadku. Hodnota 200 a 400 je veľmi dobrá a nejaké ruchy ani nezaznamenáte.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

Automatické vyváženie bielej farvy tu samozrejme je a funguje rýchlo a hlavne spoľahlivo. Integrovaný blesk má vstavanú redukciu červených očí, ale bohužiaľ má malý akčný rádius a je umiestnený na zlom mieste. Systémy, ako je optická stabilizácia obrazu a face detection tu nájdete tak isto a výrazne prispievajú ku kvalite fotografií. Šošovka disponuje 3x optickým a 4x digitálnym zoomom.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

Celkovo sa jedná o ľahko nadpriemerný kompaktný digitálny fotoaparát s príjemným designom a veľkou ponukou farieb. Veľmi sa nám páčil design prístroja a kvalitná stabilizácia obrazu. LCD displej je bohužiaľ trochu malý, ale má bohaté náhľadové uhly. Medzi hlavné nevýhody Canonu patrí špatný blesk a malé ovládacie tlačítka. Základná cena sa pohybuje okolo 210 dolárov (asi 4200 korún).

Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon PowerShot SD1100 IS - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.