Preposlať Kodak EasyShare M1033

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare M1033

19.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Každá spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou digitálnych fotoaparátov, má aspoň jeden mainstreamový model, ktorý je určený vyložene k masovému predaju. Tieto modely vynikajú väčšinou priaznivou cenou a nenáročnosťou na obsluhu.

Každá spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou digitálnych fotoaparátov, má aspoň jeden mainstreamový model, ktorý je určený vyložene k masovému predaju. Tieto modely vynikajú väčšinou priaznivou cenou a nenáročnosťou na obsluhu. Dnes sa pozrieme na taký fotoaparát spoločnosti Kodak, ktorý nesie názov EasyShare M1033.

Kodak EasyShare M1033

Celé telo fotoaparátu je vytvorené z kovu, čo v tejto triede nebýva až tak zvykom. Vzhľad fotoaparátu je veľmi vydarený a kvalita použitých materiálov je taktiež nadpriemerná. Na zadnej strane je umiestnený 3 palcový LCD displej, ktorý disponuje dobrým zobrazením farieb a je čitateľný aj na priamom slnečnom svetle. Čo sa týka šošovky, tá ponúka najvyššie rozlíšenie 10 MPx, 3x optický a 5x digitálny zoom. Hlavne rozlíšenie šošovky je nadpriemerné a v tejto triede býva zvykom tak 8 MPx. Rozmery prístroja sú 94 x 58 x 21 mm a hmotnosť činí 150 gramov, takže označenie kompakt je viac než na mieste. Vďaka kvalitným materiálom sa fotoaparát veľmi dobre drží a ovláda, tlačítka majú dostatočnú veľkosť a prístupnosť. Vnútorná pamäť je 32 MB a fotoaparát podporuje pamäťové karty typu Secure Digital Card. Môžete taktiež natáčať videozáznam so zvukom, a to v najvyššom rozlíšení 640 x 320 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps).

Kodak EasyShare M1033

Kodak EasyShare M1033

Poďme sa pozrieť na rýchlosť. Tá je na ľahko napdriemernej úrovni, ale čas uzávierky je veľký a po stlačení tlačítka musíte na zobrazenie fotografie chvíľu čakať. Čas medzi jednotlivými fotografiami je relatívne príjemný, rovanko ako nabitie blesku. Trochu nás sklamalo multi fotografovanie, prístroj zvládne púhy 1.5 snímok za sekundu. Blesk je vstavaný a obsahuje dobre fungujúcu redukciu červených očí. O prepojenie prístroja s počítačom sa stará USB kábel, ktorý dostanete ako súčasť balenia. Kvalita 10 MPx fotografií je celkom dobrá, farby sú ostré a realistické, ale bohužiaľ na to, že majú fotografie tak vysoké rozlíšenie, obsahujú veľmi málo detailov. Kvalita videozáznamu je na tom o trochu lepšie, všetko je ostré a plynulé. Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 3200, ale už od hranice nastavenia 800 sú na fotografiách zjavné rôzne ruchy a rozostrenie. Na plné nabitie batérie urobíte až 220 fotografií a vstavaná stabilizácia obrazu odvádza svoju prácu viac než dobre.

Kodak EasyShare M1033

Celkovo sa nám Kodak EasyShare M1033 veľmi páčil. Disponuje atraktívnym kovovým telom, veľkým displejom a kvalitnými fotografiami. Tie ale majú málo detailov, čo je celkom zvláštne, hlavne keď vezmeme do úvahy vysoké rozlíšenie. Trochu nás sklamal taktiež čas uzávierky, ktorý je nepríjemne veľký. Cena fotoaparátu sa na našom trhu pohybuje okolo 5700 korún.

Kodak EasyShare M1033

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak EasyShare M1033


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.