Preposlať Panasonic Lumix DMC-FX520

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-FX520

20.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V súčasnej dobe sú najznámejšie digitálne fotoaparáty s dotykovým displejom Sony Cyber-shot DSC-T70 a DSC-T300. Panasonic má ale už taktiež dva prístroje s týmto typom ovládania a po modeli FX500 prichádza jeho vylepšený súrodenec FX520.

V súčasnej dobe sú najznámejšie digitálne fotoaparáty s dotykovým displejom Sony Cyber-shot DSC-T70 a DSC-T300. Panasonic má ale už taktiež dva prístroje s týmto typom ovládania a po modeli FX500 prichádza jeho vylepšený súrodenec FX520.

Panasonic Lumix DMC-FX520

Design fotoaparátu je veľmi neutrálny, určite sa nejedná o nejak extrémne štýlový prístroj. Poteší ale kvalita brúseného kovu, z ktorého je vyrobené celé telo a v starostlivom dielenskom spracovaní. Fotoaparát veľmi dobre padne do ruky a dá sa veľmi jednoducho používať len jednou rukou. Vďaka rozmerom 57.1 x 94.9 x 22.9 mm sa pohodlne nosí vo vrecku nohavíc a určite vám tam nebude prekážať. Bohužiaľ, udávaná hmotnosť 155 g platí pre prázdny prístroj a pokiaľ doň dáte batériu a paměťovú kartu, dostanete sa až na 175 gramov, čo z neho šampióna ľahkej váhy určite neurobí. Na zadnej strane nájdete veľký, 3 palcový LCD displej, ktorý sa môže pochváliť dotykovým ovládaním. To je veľmi jednoduché a odozva na jednotlivé dotyky je naozaj pohotová. Po kvalitatívnej stránke je displej nadpriemerný a vyznačuje sa hlavne skvelými farbami a dobrou čitateľnosťou aj na priamom slnku. Dotykový displej a šošovka sú pravdepodobne najväčšími predajnými artiklami FX520.

Panasonic Lumix DMC-FX520

Šošovka ponúka najvyššie rozlíšenie 10.1 MPx, 5x optický a 4 digitálny zoom. V konkurenčnom boji sú to vysoko nadpriemerné hodnoty a v triede kompaktných digitálnych fotoaparátov sme zvyknutá predsa len na trochu menšie čísla. Všetky nastavenia na prístroji sa ale nedajú robiť priamo cez dotykový displej a napríklad pri prepínaní jednotlivých módov musíte najskôr stlačiť tlačítko ,,Mode" a potom môžete prstom vybrať vybraný mód. Tak isto, ako vo väčšine fotoaparátov s dotykovým displejom, aj tu je množstvo možností nastavení, aby si mohol každý upraviť displej a veľkosť jednotlivých políčok k obrazu svojmu. Celkom nás sklamal štartovací čas fotoaparátu, po stlačení tlačítka on/off musíte počkať 2.1 sekundy, kým môžete začať fotografovať, čo je teda dosť. Potom je ale všetko v najlepšom poriadku a čas medzi jednotlivými fotografiami je relatívne malý.

Panasonic Lumix DMC-FX520

Na plné nabitie batérie typu Lithium-ion môžete urobiť až 280 snímok, čo je v tejto kategórii len priemer a niektorá konkurencia toho zvládne podstatne voac. Kvalita fotografií je ale na skutočne vysokej úrovni a všetko je tu v najlepšom poriadku. Zobrazenie farieb je veľmi realistické, fotografie zobrazujú množstvo detailov a procesor Venus Engine IV odvádza skutočne dobrú prácu. Najvyššia nastavitešnosť citlivosti ISO je 6400, ale od hodnoty 800 sú už zjavné prvé náznaky ruchov, ktoré sa s väčšou úrovňou nastavenia zväčšujú.

Panasonic Lumix DMC-FX520

Celkovo je Panasonic Lumix DMC-FX520 nadpriemerný prístroj, ktorý vyniká skvelým displejom, dotykovým ovládaním a dobrou kvalitou fotografií. Trochu sklamaní sme boli z veľkého čakania pred prvou fotografiou a zo systému ,,FaceDetection", ktorý nie je práve dvakrát spoľahlivý a občas má trochu problémy.

Panasonic Lumix DMC-FX520

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Lumix DMC-FX520


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.