Preposlať Fujifilm FinePix J10

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix J10

06.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Canon PowerShot A590 zatiaľ drží korunku pre najlepší základný kompaktný fotoaparát. Dnes sa pozrieme na jedného z jeho najväčších rivalov, ktorý by mu určite túto pomyslenú korunku ukradol pre seba, a síce na digitálny fotoaparát Fujifilm FinePix J10.

Canon PowerShot A590 zatiaľ drží korunku pre najlepší základný kompaktný fotoaparát. Dnes sa pozrieme na jedného z jeho najväčších rivalov, ktorý by mu určite túto pomyslenú korunku ukradol pre seba, a síce na digitálny fotoaparát Fujifilm FinePix J10. Podarí sa mu to?

Fujifilm FinePix J10

Finepix J10 prichádza v striebornej, alebo čiernej variante. Nám sa viac páčila strieborná, pretože je prehľadnejšia a celkovo vyzerá kvalitnejšie. Fotoaparát váži príjemných 127 gramov a jeho rozmery sú viac, než kompaktné, takže sa veľmi dobre nosí vo vrecku nohavíc a vôbec neprekáža. Na zadnej strane je umiestnený LCD displej s uhlopriečkou 2.5 palca, čo sa možno môže zdať ako málo, ale je to plne dostačujúci rozmer. Optický hľadáčik tu nie je, ale nejak veľmi to zasa nevadí, pretože cez displej sa fotí veľmi príjemne a má dostatočné pokrytie. Čitateľnosť displeja je výborná, a to aj na priamom slnečnom svetle. Systém menu a vlastne celého nastavenia prístroja je zameraný vyložene na začínajúcich užívateľov, čo je len dobre a pokiaľ ste už mali s nejakým fotoaparátom skúsenosti, budete sa v nastavení orientovať celkom bez problémov. Vedľa LCD displeja nájdete napríklad nastavenie citlivosti ISO, alebo vyváženie bielej farby. To môžete buď nastaviť manuálne, alebo to prenechať na automatike. Vzhľadom k bezproblémovému chodu tohto systému by som vám určite doporučil nechať ho na auto.

Fujifilm FinePix J10

Veľmi sa nám páčila optická stabilizácia obrazu, ktorá funguje absolútne skvele a rýchlo. Napríklad ani na fotografii rýchlo idúceho automobilu nie sú zrejmé takmer žiadne nedostatky a ruchy. Pri fotografovaní si môžete vybrať z 15 prednastavených scenérií a zaujímavé sú napríklad baby a text mode. Mód baby zaručuje úplne presné a verné zobrazenie farieb na portréte. Mód text slúži k fotografovaniu nápisov napríklad na rôznych ceduliach, alebo krabiciach. Tento mód sme skúšali, funguje veľmi dobre a text je skutočne bezchybne čitateľný. Pokiaľ budete fotografovať z príliš veľkého uhla, text bude mierne rozmazaný, ale nie nečitateľný. Po stlačení tlačítka on/off nabehne fotoaparát veľmi rýchlo a celkovo je jeho rýchlosť na nadpriemernej úrovni, rovnako ako autofocus.

Fujifilm FinePix J10

Kvalita fotografií je veľmi diskutabilná. Pokiaľ budete fotografovať na dennom svetle, tešte sa na skutočne ostré a kvalitné fotografie. Bohužiaľ, blesk nie je práve dvakrát výkonný a je umiestnený príliš na strane, takže neposkytuje dostatočné prisvietenie pri fotografovaní v tmavých priestoroch a fotografie sú za týchto podmienok celkom nekvalitné a chýbajú im detaily. Pokiaľ budete chcieť nahrávať video, môžete si vybrať z dvoch rozlíšení, a síce z 640 x 480 a 320 x 240 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps).

Fujifilm FinePix J10

Fujifilm FinePix J10 je nadpriemerný budgetový fotoaparát, ktorý vám za veľmi rozumné peniaze poskytne skvelú výbavu. Kvalita fotografií je za dobrého svetla skvelá, ale v tmavých priestoroch to žiadna sláva nie je. Nejedná sa síce o najlepší kompakt vo svojej kategórii, ale aj tak to je vysoko nadpriemerný prístroj.

Fujifilm FinePix J10

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Fujifilm FinePix J10


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.