Preposlať Panasonic Lumix DMC-LX2

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-LX2

10.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

A dnes tu máme ďalší Lumix. Panasonic na nás chŕli jeden digitálny fotoaparát za druhým a prevažná časť patrí práve do rodiny Lumix. Dnes sa pozrieme na model s označením Panasonic Lumix DMC-LX2...

A dnes tu máme ďalší Lumix. Panasonic na nás chŕli jeden digitálny fotoaparát za druhým a prevažná časť patrí práve do rodiny Lumix. Dnes sa pozrieme na model s označením Panasonic Lumix DMC-LX2, ktorý disponuje okrem zaujímavého designu taktiež dobrou výbavou.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Šošovka fotoaparátu disponuje nadpriemerným počtom 10 MPx a 4x optickým zoomom. To sú na kompaktný fotoaparát skutočne skvelé hodnoty a to všetko je zabalené v štýlovom plastovom tele s niekoľkými kovovými doplnkami. Nie je síce najmenší, ale do vrecka nohavíc sa bez problémov vojde a vôbec neprekáža. Kryt šošovky nie je integrovaný vo fotoaparáte, takže ho pred každým fotografovaním musíte manuálne odstrániť. Pokiaľ na to zabudnete a fotoaparát zapnete, na displeji sa vám objaví pripomienka že máte stále zakrytú šošovku. Na zadnej strane nájdete veľký, 2.8 palcový LCD displej, ktorý slúži zároveň ako digitálny hľadáčik, pretože optický by ste tu hľadali márne. Fotoaparát dokáže fotografovať a natáčeť videozáznamy aj v pomere strán 16:9, čo je pre trieídu kompaktných fotoaparátov krajne neobvyklá a tak trochu luxusná vlastnosť. Okrem tohto formátu si môžete vybrať taktiež klasický pomer 4:3 a 3:2.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Najvyššie rozlíšenie fotografií je 4224 x 2376 pixelov a videozáznam môžete urobiť v rozlíšení 640 x 480 pixelov pri rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps). Na zadnej strane je, okrem displeja, aj prehľadný ovládací panel, pomocou ktorého je ovládanie fotoaparátu skutočná hračka. Jediné, čo trochu zadrhávalo, bolo tlačítko, ktoré ovládalo manuálny zoom, ale nebolo to zasa až tak strašné a po čase nám to ani neprišlo. Blesk sa ovláda samostatným tlačítkom a môžete ho nastaviť na stále vypnutý, zapnutý a auto.

Panasonic Lumix DMC-LX2

O udržanie kvality fotografií na tej najvyššej úrovni sa starajú systémy, ako je napríklad stabilizácia obrazu, face detection, smile detection a automatické vyváženie bielej farby. Všetky tieto systémy fungujú v bezchybnej synchronizácii a preto je kvalita fotografií na skutočne výbornej úrovni. Hlavne pokiaľ fotografujete pri dobrých svetelných podmienkach bez blesku. Ale aj v temnom prostredí pri použití blesku budete určite spokojní, pretože aj v tomto prípade sú fotografie nadpriemerne kvalitné.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Panasonic Lumix DMC-LX2 je vysoko nadpriemerný kompaktný fotoaparát, ktorý vyniká ako výbornou kvalitou fotografií, tak aj rýchlosťou a výbavou. Jediné, čo ho trochu zráža a bráni väčšiemu rozšíreniu je vysoká cena, ktorá sa pohybuje okolo 13 tisíc korún. Máte síce istotu špičkového prístroja, ale nie každý je ochotný dať za kompakt takú sumu peňazí.

Panasonic Lumix DMC-LX2

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Lumix DMC-LX2


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.