Preposlať Kodak EasyShare C653

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare C653

14.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na kompaktný digitálny fotoaparát od spoločnosti Kodak s označením C653. Jedná sa o základný fotoaparát, ktorý zaujme hlavne nízkou cenou, dobrou kvalitou a vstavaným pomocným systémom.

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na kompaktný digitálny fotoaparát od spoločnosti Kodak s označením C653. Jedná sa o základný fotoaparát, ktorý zaujme hlavne nízkou cenou, dobrou kvalitou a vstavaným pomocným systémom.

Kodak EasyShare C653

Kodak Easyshare C653 nie je práve najkrajší kompakt na trhu a jeho design je vcelku diiskutabilný, ale za cenu okolo 130 dolárov (asi 2400 korún) dostanete šošovku s najvyšším rozlíšením 6.1 MPx, ostrý, 2.4 palcový LCD displej ktorý je umiestný na zadnej strane a čo je najdôležitejšie, dostatočnú kvalitu fotografií. Celková kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni a fotoaparát pôsobí naozaj pevným dojmom. Veľmi nás potešila prítomnosť optického hľadáčika, pretože ten sa v dnešnej dobe stáva skôr raritou. Je tu hlavne preto, že čitateľnosť displeja na priamom slnku nie je veľmi dobrá a používať ho ako hľadáčik v týchto podmienkach je priam problém. Ovládanie tohto kompaktu je celkom jednoduché a bezproblémové. Všetky tlačítka sú na svojich miestach, ovládací panel sa nachádza klasicky na zadnej strane vedľa displeja a skladá sa z kruhového ovládača s použiteľným stredom a štyroch tlačítok vedľa neho.

Kodak EasyShare C653

Kodak EasyShare C653

Fotografovanie je veľmi príjemné a rýchle. Po stlačení tlačítka on/off sa fotoaparát zapne za púhe 2 sekundy, čo je veľmi dobrý výsledok. Veľké tlačítko uzávierky sa nachádza hneď vedľa kruhového ovládača, na ktorom sa aktivujú módy auto, makro, movie a scene mode. Čo sa týka možností scény, tak tu nájdete 19 prednastavených prostredí, ako je napríklad východ slnka alebo detailný portrét. Displej síce nie je zlý, ale je dosť pomalý a zobrazenie fotografií v maximálnom rozlíšení mu trochu trvá. Aj napriek svojej nízkej cene sme boli kvalitou fotografií príjemne prekvapení. Farby sú vcelku realistické a celková ostrosť je taktiež na nadpriemernej úrovni. Pokiaľ to porovnáte s ostatnými podobnými fotoaparátmi, Kodak C653 bude patriť na úplný vrchol. O pohon sa starajú dve AA batérie, ktoré zaručujú na plné nabitie zhruba 160 snímok. To nie je príliš veľa a konkurencia ponúka o dosť viac, a síce priemerne 260 snímok.

Kodak EasyShare C653

Pokiaľ nie ste úplný začiatočník v obore digitálnych kompaktov, Kodak Easyshare C653 si radšej nekupujte, pretože by vás mohol mierne sklamať. Ale ak ste úplný začiatočník, neváhajte s kúpou ani sekundu a tento fotoaparát vás úplne nadchne. Ponúka veľmi dobrú kvalitu za nízku cenu a vstavaný pomocný systém. Najväčšia nevýhoda tohto fotoaparátu je slabá výdrž batérií, ale za také peniaze tá slabina niekde byť proste musela.

Kodak EasyShare C653

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak EasyShare C653


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.