Preposlať Olympus Stylus 1010

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus Stylus 1010

15.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na digitálny fotoaparát Olympus Stylus 1010, ktorý sa dostal do predaja vo februári 2008 a od tej doby si získal veľa priaznivcov. Ponúka naozaj pekný a štýlový design a naviac dobrú výbavu. Ako si ale stojí v porovnaní s konkurenciou?

Dnes sa pozrieme na digitálny fotoaparát Olympus Stylus 1010, ktorý sa dostal do predaja vo februári 2008 a od tej doby si získal veľa priaznivcov. Ponúka naozaj pekný a štýlový design a naviac dobrú výbavu. Ako si ale stojí v porovnaní s konkurenciou? Ideme na to.

Olympus Stylus 1010

V tejto modelovej rade vyšli zároveň hneď tri fotoaparáty, a síce 1020 a 1030. Všetky tieto modely majú najvyššie rozlíšenie šošovky 10 MPx, čo je na kompakt celkom dosť. Rozmery fotoaprátu sú 9.9 x 2.5 x 5.5 cm a hmotnosť je 136 gramov. Vďaka týmto rozmerom sa veľmi pohodlne vojde do vrecka a v ruke sedí priam perfektne. Na zadnej strane nájdete LCD displej s uhlopriečkou 2.7 palca, ktorý nesie označenie HyperCrystal II a zobrazuje 230 tisíc pixelov. Jeho hlavné prednosti sú absolútna čistota farieb a dobrá čitateľnosť aj na priamom svetle. Optický hľadáčik tu nenájdete. Integrovaná pamäť je púhych 17 MB, ale môžete ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty XD-Picture Card, čo určite urobte. Fotoaparát môžete prepojiť s počítačom pomocou USB kábla a môžete ho taktiež prepojiť s televízorom, a síce pomocou A / V kábla. Obidva nájdete v krabici, tak isto, ako aj CD s inštalačným programom pod Windows 2000, XP, Vista a operačný systém Apple Mac OS X 10.3, alebo vyšší.

Olympus Stylus 1010

Vstavaný blesk je dostatočne výkonný a ponúka módy auto, on, off a redukciu červených očí. O kvalitu a hlavne ostrosť fotografií sa stará optická stabilizácia obrazu, ktorá svoju prácu odvádza skutočne dobre a aj pri prudkom šklbnutí sú fotografie skvelé. Fotografie sa ukladajú vo formáte JPEG a videozáznam v AVI. Rýchlosť fotoaparátu je na celkom priemernej úrovni a multifotografovanie zvláda rýchlosťou 0.7 snímky za sekundu (fps). Video môžete natáčať v najvyššom rozlíšení 640 x 480 pixelov pri rýchlosti 30 fps, ale môžete si vybrať aj nižšie rozlíšenie, a síce 320 x 240 pri rýchlosti 15 fps. Najvyššie rozlíšenie fotografií je 3648 x 2736 pixelov.

Olympus Stylus 1010

Ešte sme nespomenuli optický zoom, ten má hodnotu 7x, čo je naozaj skvelé. Kvalita fotografií je vďaka skvelej optickej stabilizácii a veľkému počtu pixelov výborná a v tejto triede to dokáže kvalitnejšie len naozaj málo konkurentov. Farby sú zobrazené veľmi realisticky a úroveň detailov je taktiež na vysokej úrovni.

Olympus Stylus 1010

Takže, o Olympe Stylus 1010 môžeme povedať len slová chvály. Ponúka príjemné užívateľské prostredie, veľmi kvalitné fotografie a kompaktné rozmery. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 7800 korún, čo je síce dosť, ale musíte zobrať do úvahy, že 10 MPx a 7x optický zoom len tak v nejakom kompakte nenájdete.

Olympus Stylus 1010

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 10

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Olympus Stylus 1010


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.