Preposlať Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

17.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na najrýchlejšie kompaktné digitálne fotoaparáty. Rýchlosť fotoaparátu sa určuje podľa dvoch aspektov....

Dnes sa pozrieme na najrýchlejšie kompaktné digitálne fotoaparáty. Rýchlosť fotoaparátu sa určuje podľa dvoch aspektov. Prvá je doba, za ktorú zvládne prístroj zaostriť a vyfotografovať druhý je čas, ktorý vám zaberie vyfotografovanie fotografie potom, čo už jednu máte. Veľký vplyv na túto dobu má kontrast expozície. Takže, poďme sa na tieto rýchle kompakty pozrieť.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

1. Sony Cyber-shot DSC-T200

Tento fotoaparát je síce na trhu už nejaký ten mesiac, ale stále sa jedná o vysoko nadpriemerný prístroj. Kvalita fotografií nie je síce najlepšia, ale práve rýchlosť je na vysoko nadpriemernej úrovni. Fotoaparát ponúka najvyššie rozlíšenie 8.1 MPx, skvelý LCD displej s uhlopriečkou 3.5 palca, ktorý zobrazuje 230 tisíc pixelov, optickú stabilizáciu obrazu a 5x optický zoom. Vnútorná pamäť je 31 MB a je rozšíriteľná pomocou pamäťovej karty typu Memory Stick Duo.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

2. Canon PowerShot SD1000 Digital ELPH

Kompaktné rozmery, excelentná kvalita fotografií a veľmi pevné telo. Tak by sa dal tento fotoaparát najlepšie popísať. Fotografie sú naozaj veľmi kvalitné, a to aj napriek tomu, že fotoaparát ponúka ,,len" šošovku s najvyšším rozlíšením 7.1 MPx. Na zadnej strane nájdete 2.5 palcový displej so zobrazením 230 tisíc farieb. Integrovaná pamäť je 32 MB a fotoaparát podporuje pamäťové karty MultiMediaCard, SD Memory Card. Najvyššia nastaviteľnosť citlivsoti ISO je 1600.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

3. Sony Cyber-shot DSC-W90

Tento fotoaparát ponúka dobrý pomer rýchlosti a kvality fotografií. Vyniká taktiež veľmi výhodnou cenou a jednoduchou ovládateľnosťou. Na zadnej strane nájdete displej s uhlopriečkou 2.5 palca, ktorý zobrazuje 115 tisíc pixelov. Nepatrí síce k súčasnej špičke medzi displejmi, ale nie je ani nijak strašný. Šošovka má najvyššie rozlíšenie 8.1 MPx a disponuje 3x optickým zoomom. Integrovaná pamäť je 31 MB a môžete ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty Memory Stick Duo, alebo Memory Stick PRO Duo. Najvyššia nastaviteľnosť citlivsoti ISO je 3200.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

4. Kodak EasyShare V1253

Atraktívny design, dobrá rýchlosť a jednoduchá ovládateľnosť. To sú hlavné predajné artikle tohto skvelého kompaktu. Šošovka ponúka najvyššie rozlíšenie 12 MPx a spolu so stabilizáciou obrazu a displejom, ktorý má uhlopriečku 3 palce sú fotografie skutočne dobré. Šošovka okrem iného disponuje 3x optickým zoomom a integrovaná pamäť je 32 MB (podpora pamäťových kariet MultiMediaCard a SD Memory Card). Najvyššia nastaviteľnosť citlivosti ISO je 3200.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

5. Sony Cyber-shot DSC-T70

Najväčšie výhody tohto kompaktu sú naozaj malé rozmery a sexy vzhľad, hlavne v čiernej farbe. Displej s uhlopriečkou 3 palce a zobrazením 230 tisíc pixelov ponúka dotykové ovládanie, ktoré je veľmi jednoduché a stará sa o príjemnú ovládateľnosť. Najvyššie rozlíšenie šošovky je 8.1 MPx a ďalej tu nájdete 3x optický zoom a najvyššiu nastaviteľnosť citlivosti ISO 3200. Integrovaná pamäť je 32 MB a fotoaparát podporuje pamäťové karty typu Memory Stick Duo alebo Memory Stick PRO Duo.

Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najrýchlejšie kompaktné fotoaparáty na trhu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.