Preposlať Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

24.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Určite ste už videli úžasné fotografie zmrazeného pohybu, ako je napríklad basebalová pálka, ktorá práve odpaľuje loptičku alebo kvapka vody dopadajúca na vodnú hladinu. Teraz môžete takéto profesionálne fotografie robiť aj vy....

Určite ste už videli úžasné fotografie zmrazeného pohybu, ako je napríklad basebalová pálka, ktorá práve odpaľuje loptičku alebo kvapka vody dopadajúca na vodnú hladinu. Teraz môžete takéto profesionálne fotografie robiť aj vy, a to pomocou novej nepravej zrkadlovky Casio Exilim Pro EX-F1.

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

Jedná sa o jednu z mála zrkadloviek na trhu, ktorá vás zaujme hneď na prvý pohľad svojím pekným designom. V tejto triede je každý zvyknutý na taký nijaký design a preto je Casio Exilim Pro EX-F1 vítaným spestrením. Najvyššie rozlíšenie šošovky je 6 MPx, čo sa síce môže zdať dosť málo na dnešnú dobu, ale je to celkom dostačujúce. Šošovka ďalej ponúka skvelý optický zoom 12x, ktorý používa optickú stabilizáciu obrazu, takže aj pri jeho plnom využití sú fotografie vždy ostré. Na zadnej strane nájdete ostrý a kvalitný LCD displej s uhlopriečkou 2.8 palca. Ďalej tu nájdete optický hľadáčik s veľkým pokrytím plochy a jednoduchý ovládací panel. Fotoaparát má ale veľa funkcií a preto je lepšie prečítať si najskôr manuál. Nepatrnú integrovanú pamäť môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty SDHC, čo určite uhorbe hneď, pretože ináč sa vám do fotoaparátu veľa fotografií a videozáznamov nevojde.

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

Fotografovanie a robenie videozáznamov je s týmto fotoaparátom skutočná hračka a potešenie. Najsilnejší predajný artikel je celkom iste schopnosť natáčania videa, ktoré môžete mať v rozlíšení až 1080i HD pri rýchlosti len ťažko uveriteľných 300 snímok za sekundu (fps). V redukovanom rozlíšení môže mať video rýchlosť až 1200 fps, ale celkom nám vyhovovalo stredné rozlíšenie a 300 fps. Rýchle športové akcie môžete fotografovať pomocou multifotografovania, ktoré funguje veľmi dobre a hlavne bleskovo, a to rýchlosťou zbesilých 60 fps. Po stránke spracovania sa Casio Exilim Pro EX-F1 vcelku vydaril, plasty pôsobia veľmi kvalitne a celkovo je fotoaparát naozaj pevný. Kvalita fotografií je skvelá a určite by ste fotoaparátu hádali aspoň 8 - 10 MPx, a to hlavne vďaka ostrosti a množstvu detailov.

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

Casio Exilim Pro EX-F1 je vysoko nadpriemerná nepravá zrkadlovka, ktorá vyniká hlavne skvelými možnosťami pri natáčaní videa a multifotografovaním 60 fps. To ju stavia v tomto smere na samotný vrchol triedy, ku ktorému sa zatiaľ žiaden konkurent ani nepriblížil. Niekomu sa možno môže zdať šošovka s rozlíšením 6 MPx dosť málo, ale kvalita fotografií je veľmi dobrá a čo šošovke chýba na rozlíšení, to doháňa 12x optickým zoomom. Cena sa pohybuje okolo 21 tisíc korún, čo je celkom priaznivé, keď si uvedomíte, čo všetko tento prístroj dokáže.

Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 19

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Casio Exilim Pro EX-F1 - recenzia


počet príspevkov: 1

sbx

07.03.2012 v 16:28

\\\"... schopnosť natáčania videa, ktoré môžete mať v rozlíšení až 1080i HD pri rýchlosti len ťažko uveriteľných 300 snímok za sekundu ...\\\" - to je naozaj tazko uveritelne najma z dovodu, ze vyrobca uvadza pri fullhd iba 60fps. 300fps je pri 512x384.

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.