Preposlať EPSON Perfection 4490 Photo

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

EPSON Perfection 4490 Photo

19.08.2007 | Milan Doležal | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Tento skener patrí medzi modely, ktoré dokážu skenovať aj 35 mm filmové negatívy a diapozitívy. Vo výbave má totiž naviac aj mriežky na založenie nielen filmov a diapozitívov, ale aj fotografií.

Pomocník na digitalizáciu

Tento skener patrí medzi modely, ktoré dokážu skenovať aj 35 mm filmové negatívy a diapozitívy. Vo výbave má totiž naviac aj mriežky na založenie nielen filmov a diapozitívov, ale aj fotografií. Po stranách je pravítko a užívateľ má vedľa skla aj pomocné značky, takže by nemal mať problém so skenovaním jednej fotografie tak, aby nebola pokrivená- nemusí ju teda ručne vyrovnávať v editore obrázkov. Po zložení krytu je tu priestor na 35 mm negatívy a kryt je dokonca dvojpolohový. Skenovanie je pohodlné a vďaka hardvérovým tlačítkam, ktoré spúšťajú konkrétne funkcie.

EPSON Perfection 4490 Photo

Keď potrebujete naskenovať fotografie a rýchlo ich poslať e-mailom, bude táto akcia vrátane skenovania vo vhodnom rozlíšení trvať veľmi krátky čas. Softver Epson Scan, ktorý sa ku skeneru dodáva, patrí medzi tie lepšie na trhu a umožňuje tri režimy. Začiatočník vloží obsah na skenovanie do skeneru a zapne skenovanie. Môže zvoliť funkciu Digital Ice na zlepšenie fotografie odstránením prachu a škrabancov na fotke. Technológia funguje pri rôznych predlohách, teda nemusí ísť len o klasické fotografie, napríklad s rozmermi 9 × 13 cm, ale aj o poškodené diapozitívy. Skenovanie fotografie prebiehalo s testovacím vzorom s postupným zvyšovaním farieb od bielej po čiernu v plynulom prechode a v skokovom nastavení na výbornú. Skenovenie dokumentov dopadlo podľe očekávania. Na reálne použitie a bezproblémové rozpoznanie programov OCR je vhodné použiť rozlíšenie 600 dpi. Pri skenovaní strany A4 s tabuľkami a grafmi v tom istom rozlíšení, ale vo formáte grafiky, bola kvalita naskenovanej predlohy o poznanie lepšia, aj keď jedna strana zaberie 25 MB v komprimovanom stave.

EPSON Perfection 4490 Photo

Slušná technologická výbava a kvalitný softvér robí z tohto skeneru vyvážený produkt. Skenovacie časy a výsledná kvalita patria určite k tomu lepšiemu. Vďaka relatívne malým rozmerom a zámku skenovacej hlavy môže poslúžiť aj ako prenosné riešenie.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku EPSON Perfection 4490 Photo


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.