Preposlať Novinky zo sveta pamäťových kariet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Novinky zo sveta pamäťových kariet

10.01.2008 | Ondřej Koníček | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na novinky zo sveta pamäťových kariet . Novinky ponúka Pretec, Sony i Panasonic . Ktorá je lepšia a za akú cenu ?..

Firma Pretec, ktorá je známa hlavne rozširovaním kapacít pamäťových kariet , ohlásila uvedenie novej pamäťovej karty CompactFlash, ktorá sa pýši obrovskou kapacitou 48 GB. Rýchlosť prenosu dát a načítania súborov je rovnako rýchle, ako asi na 2 GB karte. Prenos dát prebieha rýchlosťou 50 MB/s. Informácie o cene a dátume vydania zatiaľ neboli zverejnené, ale aspoň zo začiatku predaja, sa určite nedá očakávať nízka cena.

Novinky zo sveta pamäťových kariet

Ďalšiu novú pamäťovú kartu predstavila firma Sony. Ide o klasickú Memory Stick PRO Duo s kapacitou 16 GB. Táto karta je ideálna do fotoaparátu. Vojde sa Vám na ňu asi 6 hodín video záznamu v tom najvyššom rozlíšení. Ide o celkom rozšírený typ pamäťovej karty , takže sa hodí i do počítača, pretože dnes už skoro každý notebook obsahuje čítačku kariet. Na trh sa dostane asi v marci a mala by stáť cca 5 000,-Kč.

Novinky zo sveta pamäťových kariet

Spoločnosť Panasonic, ktorá je jedným z leaderov v digitálnych technológiach , ohlásila 32 GB pamäťovú kartu typu SDHC, ktorá sa ako prvá na svete pýši špecifikáciou Class 6. Táto karta sa výborne hodí pre ukladanie videa vo vysokom rozlíšení HD. Rýchlosť transferu dát je asi 20 MB/s. Na trh sa táto karta dostane asi začiatkom marca 2008. Ceny zatiaľ neboli zverejnené.

Novinky zo sveta pamäťových kariet

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Novinky zo sveta pamäťových kariet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.