Preposlať Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

02.03.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Po štvordielnej sérii článkov na tému digitálnych zrkadloviek si dnes odpočinieme medzi lacnejšími a menej technicky náročnými fotoaparátmi, i keď ani tento krát sa nebudeme venovať žiadnemu obyčajnému prístroju. Skôr ako o kompakte, by sa totiž o modeli Bloggie Touch MHS-TS20K, s ktorým koncom minulého roka prišla spoločnosť Sony, dalo hovoriť ako o multifunkčnom ultrakompakte alebo tiež ako o videokamere, ktorá zvláda aj fotiť. Záleží len na uhle pohľadu, z ktorého k tomuto nielen vzhľadovo zaujímavému prístrojmu, pristúpite.

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Subtílny fotoaparát, s rozmermi 107 x 52 x 15,2 mm a váhou 125 gramov bez príslušenstva, predstavuje v portfóliu spoločnosti Sony už druhú generáciu radu Bloggie, oproti tej prvej bol však radikálne prepracovaný. Vidieť je to hlavne na dizajne - prístroj opatrený zaobleným telom z brúseného hliníku teraz pripomína skôr fotomobil, čomu by ostatne napovedali aj jeho vyššie spomínané fyzické parametre. Napriek tomu sa po technickej stránke nejedná o žiadne strúhadlo, naopak tu nájdete niekoľko zaujímavých inovácií a vylepšení, ktorými momentálne nedisponuje žiadny alebo len minimum modelov iných výrobcov.  

 

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Vzhľadom k tomu, že v názve prístroja je obsiahnuté slovko "Touch", už asi tušíte, že jeho ovládanie bude v maximálnej miere sústredené na 3palcovom dotykovom displeji s rozlíšením 288 000 bodov, okrem ktorého tu už nájdete len hlavný vypínač, umiestnený spolu sa spúšťou na hornej hrane, a tlačidlo pre nahrávanie videí, ktorému bolo vyhradené miesto vedľa displeja. Na prednej strane je potom jediným "rušivým" elementom zanorený objektív s pevným ohniskom, ktorý má hodnotu 32 mm pre natáčanie videa a 37 mm pre fotenie. Optický zoom tu pochopiteľne nehľadajte vo viac ako jednonásobnom množstve, nechýba ale 4násobný zoom digitálny a svetelnosť v rozmedzí F2, 8 - F5, 3 nie je tiež vôbec zlá. Znesiteľné je aj ostrenie od 10 cm v makro režime, ktoré by sme síce pri klasických kompaktoch skôr kritizovali, tu ale vzhľadom k vyššie uvedeným obmedzeným možnostiam zoomu v tomto smere nemožno čakať zázraky.  

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Dobre je na tom naopak snímač typu CMOS Exmor, ktorý má malú 1 / 2, 5 palcovú uhlopriečku a priaznivé rozlíšenie 12,8 megapixelu. V spolupráci s automaticky ostriacim objektívom táto jednotka zvláda fotografie v maximálnej kvalite 4128 x 3096 pixelov a tiež Full HD videá, nakrúcané slušnou rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Prístroj taktiež umožňuje vytvárať pôsobivé 360 ° panoramatické Full HD videosekvencie a fotografie - stačí nasadiť na objektív špeciálny adaptér dodávaný ako príslušenstvo. Okrem toho má užívateľ k dispozícii aj funkciu "Free Style", vďaka ktorej je možné natáčať videá s orientáciou na šírku, tak i na výšku. Pre ukladanie všetkých obstaraných záznamov je pripravená interná pamäť s kapacitou 8 GB, kam sa zmestia takmer 4 hodiny Full HD videa.  

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Jednou z hlavných požiadaviek, ktoré väčšina používateľov pri kúpe nového digitálneho fotoaparátu berie za posledné roky ako predmetné, je čo najjednoduchšie zdieľanie obsahu, a v tomto smere je novinka z dielne Sony vybavená viac než dobre. Jeho konektívnej výbave totiž spolu s HDMI portom dominuje výklopný USB výstup, čo odbúrava potrebu akýchkoľvek káblov na prenos dát či napájanie. Stačí len pripojiť fotoaparát k akémukoľvek počítaču a vstavaný program Bloggie sa automaticky spustí. Vybrané súbory je potom možné jednoduchým pretiahnutím nahrať na sociálne siete a populárne portály ako YouTube, Facebook a Flickr, a problém nevzniká ani na cestách. Pomocou novej funkcie "Share-it-Later", teda v preklade "K neskoršiemu zdieľaniu", je totiž možné vopred označiť obsah, ktorý budete chcieť nahrať na zdieľanie, až budete nabudúce online.  

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

A aby toho nebolo málo, prišlo Sony taktiež s vlastnou službou ukladanie obsahu nazvanou Personal Space, ktorá by mala slúžiť k ľahkému, rýchlemu a bezpečnému internetovému zdieľaniu súkromných videoklipov a fotografií. Po nahratí svojich obrázkov a videoklipov z fotoaparátu Bloggie proste stačí len poslať e-mailom pozvánku s odkazom na svoju prezentáciu Personal Space, ktorú možno následne zhliadnuť ako na klasickom počítači, tak aj na mobilných telefónoch, ktoré majú prístup k internetu. Služba už okrem Japonska, USA a Kanady bola spustená vo Veľkej Británii, Francúzsku a Nemecku, ale či a kedy sa jej dočkáme aj u nás, je však nejasné. Napriek tomu je nový multifunkčný ultrakompakt Sony Bloggie Touch MHS-TS20K, označovaný niekedy aj za videokameru schopnú fotiť. Určite je to zaujímavá voľba pre užívateľov hľadajúcich predovšetkým prístroj, ktorý sa pohodlne vojde do vrecka, a ktorý dokáže rýchlo a bez problémov zdieľať vytvorený obsah na sociálnych sieťach. Na slovenskom trhu sa začal predávať začiatkom tohto roku v čiernej, striebornej, ružovej a modrej verzii za zhruba 220 €, čo je rozhodne veľmi priaznivá cena.

 

Sony Bloggie Touch MHS-TS20K

 Technické parametre fotoaparátu Sony Bloggie Touch MHS-TS20K:

* Rozmery: 107 x 52 x 15,2 mm
* Hmotnosť: 125 gramov
* Snímač: 1 / 2, 5 "CMOS Exmor, rozlíšenie 12.8 Mpix, citlivosť ISO 80-1600

* Objektív: Sony EF, 1 x optický zoom, 4 x digitálny zoom, pevné ohnisko 32 mm pre natáčanie videa a 37 mm pre fotenie, svetelnosť F2.8 - F5.3, obrazová stabilizácia Steady Shot

* Rýchlosť uzávierky: 1 / 4000 - 1 / 30 s
* Displej: 3 "dotykový TFT, rozlíšenie 288 000 bodov
* Konektivita: USB 2.0, výklopný USB výstup, HDMI port
* Expozičné režimy: autofokus, makro režim (od 10 cm)

* Dostupné funkcie: detekcia tváre, nová funkcia Share-it-Later (neskoršie zdieľanie), funkcia Free style pre natáčanie videí na výšku i na šírku, služba Sony Personal Space (webové úložisko pre zdieľaný obsah), automatické vyváženie bielej

* Fotografie: formát JPEG - rozlíšenie 4128 x 3096, 3840 x 2160, 1920 x 1080 pixelov

* Video: formát MPEG4, rozlíšenie Full HD 1920 x 1080 pixelov (30 fps), popr. HD 1280 x 720 pixelov (30 - 60 fps), maximálna dĺžka jednej sekvencie 29 minút, možnosť natáčania 360stupňových panoramatických videí (so špeciálnym adaptérom)

* Pamäť: interná 8 GB (priestor až pre 4 hodiny Full HD videa)
* Batéria: Li-Ion, výdrž 160 minút pri fotení
* Software: Sony Bloggie pre Windows i Mac

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bloggie Touch MHS-TS20K


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.