Preposlať Samsung WB700

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB700

08.06.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 1 |

Počas posledných týždňov sme sa v našich článkoch venovali predovšetkým elitným fotoaparátom s výmennými objektívmi, dnes teda po takmer mesiaci zamierime do nižších poschodí a potešíme pre zmenu fanúšikov vreckových kompaktov. V tomto segmente sa s blížiacim letom a obdobím dovoleniek takmer každoročne objavuje mnoho nových modelov a ani tento rok asi nebude výnimkou. Jednu z pomyselných prvých lastovičiek vyslal pred niekoľkými týždňami na trh Samsung a ako si ukážeme nižšie, jedná sa napriek nenápadnému vzhľadu o veľmi zaujímavý model.

 

Samsung WB700

Digitálne kompakty síce tvoria v rámci fotoaparátového trhu tú najlacnejšiu a tým pádom aj najmenej vybavenú časť, avšak je tu zároveň z hľadiska konkurencie najviac "nabitý" a tak sa celkom logicky aj do tohto segmentu postupne dostávajú rôzne technologické inovácie. Patria medzi ne predovšetkým objektívy s veľkými ohniskovými rozsahmi a vysokými množstvami zoomov, ktoré sa u kompaktov v poslednej dobe objavujú stále častejšie. Touto cestou sa vydala aj spoločnosť Samsung, ktorá pred časom predstavila vreckový kompakt s názvom WB700. Ten vďaka jednoduchému ovládaniu dobre poslúži začínajúcim fotografom na výletoch, na cestách či dovolenkách, ale ako je už u rady WB štandardom, vďaka moderným technológiám a slušnej ponuke režimov a funkcií si na svoje prídu aj pokročilejší užívatelia. 

Samsung WB700

Samsung WB700

Ak opomenieme trochu väčšiu váhu 203 gramov, vyzerá čierno či sivo odetý prístroj s rozmermi 100 x 59 x 22 mm ako ktorýkoľvek iný klasický kompakt od Samsungu či iných výrobcov, v nenápadnom tele sa ale ukrýva objektív Schneider-Kreuznach s ohniskovým rozsahom od širokouhlých 24 až po prekvapivo vysokých 432 mm. Ešte zaujímavejšie vyzerá 18x optický zoom, doplnený funkciou Smart Zoom čiže dalším1, 3 násobným zväčšením, kedy sa možno dopátrať útyhodného 24-násobný zoomu. Navyše sú tu aj režimy priblíženie, ktoré optický zoom ďalej dopĺňajú a to Super Resolution s 1-1,5 násobným rozsahom optického zoomu či Extra (Crop) Zoom s 1-2násobným priblížením. Nechýba ani 4-násobný digitálny zoom, ale dôležitejšia je skutočnosť, že optický zoom je použiteľný aj pri natáčaní videa, pričom vďaka špeciálnemu algoritmu by na zázname nemal byť počuť rušivý zvuk zoomovacej mechaniky. Svetelnosť objektívu je s hodnotami F3, 2 - F5, 8 skôr priemerná, na druhej strane je ale k dispozícii aj funkcia optickej a tzv. digitálnej stabilizácii obrazu vrátane režimu "duálna stabilizácia" OIS + DIS. 

 

Samsung WB700

Samsung WB700

Zvyšok technickej výbavy fotoaparátu je tvorený 1 / 2, 33 "CCD snímačom, ktorého rozlíšenie sa vyšplhalo na 14 Mpix. To síce vzbudzuje obavy ohľadom problémov s výskytom nežiaduceho šumu, výrobca však spomenul použitie novej pokročilej technológie pre jeho zníženie. Snímač je schopný zhotovovať statické fotografie v JPEG i RAW formáte pri maximálnom rozlíšení o hodnote 4320 x 3240 pixelov, videá je potom možné natáčať v HD kvalite s rozlíšením 1280 x 720 pixelov a vďaka MiniHDMI portu si ich budete môcť prehrávať nielen na 3palcový displeji s rozlíšením 230 000 obrazových bodov, ale aj na kompatibilných HD televízoroch. Úložný priestor pre všetky dáta je tvorený 128 MB internej pamäte, ďalších až 32 GB možno pridať pri použití pamäťových kariet SD a SDHC.  

 

Samsung WB700

Samsung WB700

Čo sa týka samotnej práce s fotoaparátom, je možné využiť ako pohodlnú automatiku Smart Auto, použiteľnú aj pre natáčanie videa, tak aj prioritné režimy či plný manuálny módu. K dispozícii je aj obvyklá ponuka scénických programov a z dostupných funkcií nechýba populárna detekcie tváre a úsmevu či režim Beauty Shot pre čo najkvalitnejšie zobrazenie tváre fotografovanej osoby. K dispozícii je tiež osvedčený Perfect Portrait System a druhá generácia inteligentných "umeleckých" filtrov Smart Filter 2.0, ktorá ponúkne potrebné zmäkčenie kresby, efekt rybieho oka, miniatúru, skicu, kino a ďalšie. Všetky filtre budú ľahko použiteľné prostredníctvom špeciálne vyhradeného tlačidla. Nechýba tiež HDR režim pre zloženie viac fotografií do jednej snímky s vysokým dynamickým rozsahom. Spomenúť možno aj zabudovaný elektronický blesk, ktorý má byť ručne nastaviteľný, firmware prístroja bol potom doplnený programom IntelliStudio s možnosťou aktualizácie z internetovej podpory.  

Samsung WB700

Samsung WB700

Na záver ako vždy zastávka pri dostupnosti fotoaparátu na trhu, v čom pomerne dlho panovali isté nejasnosti. Premiéru si totiž Samsung WB700 odbil už na prelome roka s plánovaným začatím predaja v apríli, čo sa síce stalo, ale konkrétnych technických špecifikácií sme sa nedopátrali ani na webe výrobcu a museli sme nakoniec vziať za vďaku informáciami priamo z obchodov, kde je tento model už v predaji a jeho cena sa pohybuje približne okolo 200 eur. Je teda zrejmé, že marketing tohto modelu sa Samsungu moc nepodaril a vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam je to aj celkom škoda. 

Technické parametre fotoaparátu Samsung WB700:

* Rozmery: 100 x 59 x 22 mm
* Hmotnosť: 160 gramov bezpříslušenství, 203 gramov s batériou a kartou
* Snímač: 1 / 2, 33 "CCD, rozlíšenie 14.1 Mpix, citlivosť 100 - 3200

* Objektív: Schneider-Kreuznach, ohniskový rozsah 24 - 432 mm, svetelnosť F3.2 - F5.8, 18x optický zoom (aj pre videá), 4 x digitálny zoom, makro od 3 cm, duálna obrazová stabilizácia

* Rýchlosť uzávierky: 1 / 2000 - 16 s, korekcia expozície -2 až +2 EV
* Displej: 3 "TFT, rozlíšenie 230 000 bodov (240 x 320 pixelov)
* Konektivita: microUSB port, HDMI port, NTSC / PAL, slot pre pamäťové karty
* Pamäť: interná 128 MB, podpora pamäťových kariet SD a SDHC
* Batéria: Li-Ion akumulátor 1100 mAh

* Režimy expozície: programová automatika Smart Auto, režimy priority clony a času, plný manuál

* Dostupné funkcie: hardvérový HDR režim (niekoľko snímok s rôznou expozíciou do jednej fotografie s rozšíreným dynamickým rozsahom), funkcia Smart Zoom (1,3 násobné zväčšenie), Super Resolution (1-1,5 násobný rozsah optického zoomu) či Extra (Crop) zoom s 1-2 násobným priblížením, detekcia tváre a úsmevu, režim Beauty Shot pre čo najkvalitnejšie zobrazenie tváre, Perfect Portrait Systém, druhá generácia "umeleckých" filtrov Smart Filter 2.0 (zmäkčenie kresby, efekt rybieho oka, miniatúru, skicu, kino a iné )

* Fotografie: formát JPEG a RAW, rozlíšenie 4320 x 3240, 4320 x 2880, 4320 x 2432, 3648 x 2736, 2816 x 2112, 2048 x 1536, 640 x 480 pixelov

* Video: formát H.264, rozlíšenie 1280 x 720 pixelov (rýchlosť 30 fps), prípadne 640 x 480 a 240 x 320 pixelov (všetko 30 fps)

* Software: Samsung IntelliStudio
 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung WB700


počet príspevkov: 1

Patrícia Gregušková

07.06.2012 v 11:17

Prosím Vás..dá sa niekde zohnať samostatne kábel od tohto foťáku??...pretože sme ho niekde stratili..ďakujem...

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.