Preposlať Canon EOS 60Da

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 60Da

31.05.2012 | Monika Kovačková | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Canon, popredný svetový výrobca optických prístrojov, predstavil v nadväznosti na úspešné modely EOS 60D a EOS 20Da novú zrkadlovku EOS 60Da, ktorá je doslova špeciálne navrhnutá pre hviezdne zážitky. Fotoaparát je opatrený modifikovaným low-pass filtrom, ktorý umožňuje zachytiť bohaté červené spektrum produkované emisnými hmlovinami. Vďaka tomuto prístroju budete schopní odfotiť oblaky medzihviezdnej hmoty, hviezdy aj hviezdokopy a ďalšie astronomické javy, čo je u štandardných zrkadloviek veľmi ťažké.

Canon EOS 60Da

EOS 60Da je vybavený 18megapixelovým CMOS snímačom formátu APS-C, ktorý je v kombinácii s 14bitovým procesorom DIGIC 4 zárukou výbornej kvality finálnych výstupných dát - snímky sú charakteristické bohatými prírodnými farbami, jemnými farebnými prechodmi a skvelým tónovaním. Vďaka modifikovanému low-pass filtru je fotoaparát citlivejší na Hα (hydrogen-alpha) vlnové dĺžky svetla a tak umožňuje zachytiť aj astronomické javy, ktoré možno kvôli výraznej červenej farbe, vzniknutej ako dôsledok ionizácie vodíka, odfotiť len veľmi ťažko. Štandardné zrkadlovky sú vybavené infračerveným filtrom (IR), ktorý obmedzuje množstvo Hα svetla dopadajúceho na snímač prístroja. S nižším množstvom červeného žiarenia sa však eliminujú a modifikujú niektoré farebné signály vo výslednom snímku. Canon EOS 60Da však vďaka novému filtru umožňuje až trikrát väčšiu priepustnosť Hα svetla - výsledkom sú ostré a jasné snímky červeno sfarbených difúznych hmlovín. Fotoaparát sa navyše pýši zdokonaleným výkonom pri vysokom rozlíšení ISO až do 6400, pričom prístroj umožňuje navýšiť ISO až na 12 800. Vďaka nadštandardnému výkonu pri nastavení vysokých hodnôt citlivosti ISO odpadá nutnosť dlhších expozícií či montáže statívov pre sledovanie hviezd. Výnimočný rozsah možností fotografovania je zaistený kompatibilnosťou EOS 60Da s radom vymeniteľných objektívov s rozsahom 8 až 80 mm. Výsledné snímky sú ostré, jasné, s výborným pomerom signál / šum a dokonalým zachytením bohatých detailov.

Canon EOS 60DaCanon EOS 60Da je vybavený širokouhlým výklopným LCD displejom Clear View s uhlopriečkou 7,7 cm (3,0 ") a pomerom strán 3:2. Rozlíšenie displeja je veľmi jemné a to 1 040 tisíc obrazových bodov, a umožňuje tak naozaj detailné prezeranie snímok. Pohodlné a jednoduché ovládanie poskytuje režim Live View, ktorý dovoľuje presné nastavenie kompozície a fotoaparátu a je preto ideálny pre citlivé komponovanie záberov s použitím statívu. 

Canon EOS 60Da

Canon EOS 60Da

Horný LCD displej má zadné podsvietenie a umožňuje nielen pohodlné prehliadanie, ale aj nastavenie parametrov. Jednoduché ovládanie je zabezpečené vhodne rozloženými tlačidlami, ktoré sú ľahko dosiahnuteľné a možnosťou rýchleho prístupu k často používaným funkciám. Špeciálne tlačidlo pre funkciou Quick Control umožňuje prístup k nastaveniu parametrov fotoaparátu aj počas fotografovania. Maximálne komfortné ovládanie zaisťuje diaľkový ovládač s časovačom TC-80N3 (dodávaný s adaptérom RA-E3) umožňujúce upraviť nastavenia fotoaparátu bez akéhokoľvek narušenia jeho pozície. Diaľkový ovládač TC-80N3, ktorý umožňuje snímať ako v časových intervaloch nastavených užívateľom, tak po dlhú dobu, v kombinácii so softvérom EOS Utility so schopnosťou upravovať nastavenie či zobrazovať fotografie z počítača cez USB počas fotografovania a sieťovým adaptérom ACK-E6 zaisťujúcim súvislé fotografovanie, robí z fotoaparátu Canon EOS 60Da ideálnu voľbu pre natáčanie časozberných filmov nočnej oblohy.

Canon EOS 60Da

 Canon EOS 60Da je skvelým prístrojom pre všetkých astrofotografov, obdivovateľov nočnej oblohy i milovníkov kvalitných fotoaparátov.

Canon EOS 60Da

Canon EOS 60Da

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon EOS 60Da


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.