Preposlať Kodak EasyShare Z990 IS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare Z990 IS

20.06.2012 | Monika Kovačková | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Tento výkonný fotoaparát vám umožní robiť kvalitné snímky takmer všade, kde vás napadne. Ani slabé osvetlenie či šero, ani priame slnko nie sú pre tento prístroj problémom - výsledkom fotenia budú ostré snímky bez šumu a to bez potreby použitia blesku.

Kodak EasyShare Z990 IS

Jadrom úspechu Kodaku EasyShare Z990 IS je 12 Mpx CMOS snímač zaisťujúci nadštandardnú kvalitu obrazových bodov. Fotoaparát je vybavený profesionálmi uznávanou optikou Schneider-Kreuznach s 30x optickým a 5x digitálnym zoomom, vďaka ktorej priblížite rýchlejšie a bližšie ako kedykoľvek predtým. Expozíciu výsledného záberu určujú parametre objektívu - citlivosť ISO objektívu je až 6400 a jeho ohnisková vzdialenosť sa pohybuje v rozmedzí 28 až 840 mm. Samozrejmosťou je optická stabilizácia obrazu. Pre perfektné výsledky je fotoaparát vybavený pomocným svetlom AF, funkciou vyváženia bielej a možnosťou merania expozície bodového, zonálneho aj so zameraním na stred. Podľa potreby môžete použiť aj pomerne silný blesk s dosahom až 8,9 m. Snímky sú zhotovované vo formáte JPEG a RAW a môžete si ich do tých najmenších detailov prezrieť na TFT LCD obrazovke s uhlopriečkou 3 palce (7,6 cm) s rozlíšením 460 000 px. 

Kodak EasyShare Z990 IS

Oceniteľnou funkciou je možnosť nahrávania videa so AAC stereo zvukom s rozlíšením 1920 x 1080 vo formáte H.264 (MP4), pričom počas nakrúcania či priamo z natočených videí môžete zhotovovať statické snímky. Ako sám názov prístroja napovedá, naozaj prepracovaná je funkcia rýchleho zdieľania fotografií a videí - na prístroji stačí predvoliť, kam chcete danú fotografiu či video odoslať (facebook, twitter, email, youtube a podobne) a po pripojení fotoaparátu či pamäťovej karty k počítaču sa všetko vykoná automaticky. Zdieľanie obsahu uľahčuje praktická vlastnosť rozpoznávania tvárí - Kodak EasyShare Z990 IS dokáže rozpoznať celkom až dvadsať tvárí, päť tvárí na jednom snímku.

Fotoaparát je vybavený vnútornou pamäťou o veľkosti 128 MB; dáta môžete ukladať aj na SD / SDHC pamäťové karty. Rozmery prístroja sú 124,1 x 87,3 x 95,2 mm a jeho hmotnosť je aj s batériou a pamäťovou kartou 593 g 

Majitelia Kodaku EasyShare Z990 IS vidia hlavné plus tohto prístroja predovšetkým v schopnosti robiť kvalitné snímky aj videá v znížených svetelných podmienkach. Ďalšou prednosťou je výkonný makro režim s minimálnou vzdialenosťou 1 cm. Nepopierateľné výhody má ďalej funkcia jednoduchého zdieľania. Podľa mnohých užívateľov je však nevýhodou pomalý softvér. Mínusom je tiež počuteľný pohon pri používaní zoomu. Fotoaparát disponuje českým menu a preto je k dostaniu s českým návodom, ale ten je pre tých, ktorí s fotografovaním začínajú, nezrozumiteľný, pretože obsahuje mnoho odkazov na rôzne webové stránky. 

Kodak EasyShare Z990 IS

Technické parametre fotoaparátu Kodak EasyShare Z990 IS: 

Rozmery: 124,1 x 87,3 x 95,2 mm
Hmotnosť: 593 g
Snímač: 1 / 2. 33 - type BSI CMOS
Rozlíšenie: 12 Mpx
Formát fotografií: JPEG, RAW
Rozlíšenie videa: 1920 x 1080
Formát videa: H.264 (MP4), AAC stereo

Displej:
Typ: TFT LCD
Veľkosť: 7,6 cm (3 ")
Rozlíšenie LCD: 460 000

Objektív:
Typ: SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON
Ohnisko: 28-840 mm
Svetelnosť: 2,8 - 5,6
Rýchlosť uzávierky: 1/2000 - 16 s

Ostrenie:
Typ ostrenia: TTL obrazový AF systém
Módy: normál, makro, super makro, nekonečno, manuál
Rozsah: od 0,1 m

Expozícia:
ISO: 6400
Meranie: zónové, zamerané na stred, bodové
Vyváženie bielej: auto, denné svetlo, žiarivka, žiarovka, otvorený tieň

Blesk:
Dosah: 1,8 - 8,9 m
Módy: auto, redukcia červených očí, plný, vypnutý

Interná pamäť: 128 MB
Pamäťové karty: SD, SDHC
Napájanie: AA batérie
Rozhranie: A / V; USB 2.0; micro HDMI

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak EasyShare Z990 IS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.