Preposlať Samsung NX200

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung NX200

27.11.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dlho očakávaný fotoaparát NX200 od spoločnosti Samsung svojím vybavením sľubuje, že každý kto ho chopí do ruky zakúsi pocity a túžby profesionálneho fotografa. Model NX200 totiž v sebe s ľahkosťou a eleganciou snúbi dve skôr vždy oddelené zložky: vysoký výkon a jednoduché ovládanie.

Samsung NX200

Fotografie reálnejšie, než je skutočnosť sama, zaobstaráte vďaka profesionálnemu snímaču APS-C CMOS formátu DCLR s rozlíšením 20,3 megapixelov, ktorý je navyše dokonale upravený tak, aby maximálne dopĺňal bezzrkadlový systém fotoaparátu Samsung NX200. Snímač APS-C CMOS zaisťuje, že na každý jednotlivý pixel pripadne viac svetla a tak je stopercentnou zárukou nečakane živých, sýto farebných snímok. Fotoaparát bude držať krok s vaším životným tempom, nech je akokoľvek rýchle. Vysokorýchlostné snímanie s automatickým zaostrovaním bez samostatného snímacieho modulu umožňuje až 7 snímok za sekundu pri zachovaní nadštandardnej kvality výsledku. Systém výmenných objektívov robí zo Samsungu NX200 špičkový výrobok.

Samsung NX200

Fotoaparát Samsung NX200 je skvelým parťákom pre fotografov, ktorí sú neustále v pohybe a vedia, že tie najskvostnejšie zábery nepočkajú. S týmto modelom budete vždy v strehu a žiadny obrazovo dokonalý okamih vám neunikne. Nielen rýchlemu tempu sa NX200 skvelo prispôsobí - keďže tie najväčšie fotografické skvosty vždy nečakajú v dokonalých svetelných podmienkach, oplýva Samsung NX200 širokým rozsahom citlivosti ISO. Pri normálnom nastavení NX200 umožňuje snímať s citlivosťou ISO až 12.800, takže aj pri nedostatočnom osvetlení je možné zaobstarať fotografie s krátkou expozíciou s minimálnym rozmazaním či šumom. Keďže hranica medzi fotografickou perlou a priemerom je viac než tenká, môžete si podľa potreby zvýšiť rozsah citlivosti pre maximálne využitie všetkého dostupného svetla. Ostré, sýte a výrazné fotografie zhotovené v interiéri alebo v noci už so Samsungom NX200 nie sú hudbou budúcnosti. Široký rozsah citlivosti ISO je podporovaný digitálnym signálovým procesorom DRIM. Práve tento pokročilý obrazový procesor je kľúčovým prvkom pri tvorbe ohromujúcich záberov aj v nedokonalých podmienkach.

Samsung NX200

Fotoaparát NX200 je vybavený 3,0 "displejom VGA AMOLED, ktorý zabezpečuje sýte farby a výrazné kontrasty snímok dokonca aj na priamom slnečnom svete. Displej sa pýši nekompromisne rýchlymi reakciami, takže prezeranie záberov je viac než jednoduché a plynulé.

Vysokou kvalitou, vyšším rozlíšením a jasným a čistým obrazom sa môže pochváliť aj video, ktoré snímač zaznamenáva s rozlíšením 1.080 30p vo formáte Full HD (H.264). Nahrané videozáznamy sú plynulé a dynamické a oplývajú možnosťou širokého zoomu. Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 18 až 200 mm umožňuje vytvárať videá v profesionálnej kvalite. Rozhranie pre prenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálnom formáte HDMI vám umožní veľkoplošnú a nadštandarne kvalitnú prezentáciu vášho diela.

Samsung NX200

Pre nevšedné čaro vašich fotografií je fotoaparát vybavený inteligentnými funkciami. Iste oceníte aktualizovaný systém i-Function 2.0 spoločnosti Samsung, ktorý umožňuje manuálne ovládanie nastavenia snímania, predovšetkým objektívu, inteligentného zoomu a inteligentných efektov a to prostredníctvom tlačidla umiestneného na objektíve a pomocou intuitívnych ikon vysvetľujúcich jednotlivé funkcie. Hodnoty funkcií sa potom nastavujú manuálne prstencom. Podobne spôsoby a možnosti ovládania a nastavenia rozširuje režim Magic a to v prospech kreatívnych až umeleckých výsledkov. Režim Magic obsahuje širokú ponuku 10 typov inteligentných filtrov a 12 šablón funkcie Magic Frame. Praktickou vychytávkou je ďalej 3D panoramatická funkcia, vďaka ktorej zhotovíte ako zábery širokých scenérií, tak 3D zábery - pri aktivácii oboch týchto režimov súčasne, môžete vytvárať efektné 3D panorámy, ktorá si potom môžete prehrávať na svojom 3D televízore HDTV.

Samsung NX200

Veľký výber pokročilých funkcií je ľahko dostupný prostredníctvom jedného prístupového tlačidla. Fotoaparát NX200 oplýva prehľadným inteligentným panelom a vďaka intuitívnemu grafickému rozhraniu si ľahko predvolíme nastavenia pre bezchybný záber. Vysoký výkon, nekompromisná kvalita, jednoduché a prehľadné ovládanie - to všetko v sebe snúbi Samsung NX200 spoločne s ľahkým a elegantným dizajnom. Vďaka malým rozmerom sa NX200 môže stať vaším verným, nenápadným, ale užitočným spoločníkom na cestách. 

Technické parametre fotoaparátu Samsung NX200 

Rozmery: 250 x 220 x 180 mm
Hmotnosť: 1100 g
Materiál tela: plast / kov
Napájanie: Akumulátor 

Rozlíšenie: 21.6 Mpix
Formát snímky: JPEG, RAW
Rozlíšenie videa: 1920 x 1080
Formát videa: 1.920 x 1.080 30 p
Rozlíšenie LCD: 614000 pix
LiveView
Typ pamäťovej karty: SD Card, SDHC, SDXC 

Maximálna svetelnosť objektívu: 3.5
Citlivosť objektívu (ISO): 12800
Optický stabilizátor obrazu 

Najkratší čas zaostrenia: 1/4000 s
Najdlhší čas zaostrenia: 30 s
Manuálne ostrenie
Vyváženie bielej - manuálne; automatické; s výberom svetelného zdroja
Pomocné svetlo AF
Redukcia červených očí 

Externý blesk
GPS
Podpora priamej tlače
Zvukové poznámky

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung NX200


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.