Preposlať Samsung WB150F

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB150F

28.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Fotoaparát Samsung WB150F sa pýši skvelým 18x zväčšujúcim objektívom, kompaktným a elegantným dizajnom a v neposlednom rade tiež zabudovanou podporou Wi-Fi. Keď ho pripojíte k hotspotu, môžete nahrávať zhotovené fotografie priamo na svoj facebookový účet, posielať ich mailom priateľom alebo si ich prezerať na televíznej obrazovke. Fotky si môžete stiahnuť aj na svoj androidový telefón alebo iPhone a dokonca aj používať tento telefón ako bezdrôtový hľadáčik. Snímač o rozlíšení 14 megapixelov mierne trpí nadmerným hlukom pri vyššom nastavení citlivosti a pomalšia je aj štartovacie rýchlosť (reakčná doba po zapnutí a zhotovení prvej snímky).

Samsung WB150F

Výborným parametrom je 18x zväčšujúci objektív (ekvivalent 24-432 mm), ktorý napriek tomu neznamená výrazné zväčšenie rozmerov celého prístroja. WB150F meria iba 61 x 107 x 23 milimetrov, takže je dokonca tenší než konkurenčný model Canon PowerShot SX260 HS. Môžete s ním veselo robiť snímky v automatickom režime, ak ale máte radi väčšiu kontrolu nad celým procesom, k dispozícii je množstvo fyzických ovládačov. Medzi ne patrí ovládač blesku, mód makro a vlastný časovač. Po stlačení tlačidla Menu sa objaví displej, umožňujúci korekciu expozičných hodnôt, vyváženie bielej, parameter citlivosti ISO a ďalšie bežné ovládacie prvky. K dispozícii sú tiež "exotickejšie" kontrolky, ktoré sú dostupné z plného menu.

Fotoaparát sa môže pripojiť takmer na akúkoľvek sieť. Práca s ním je potom podobná práci s klasickými komunikátormi (smartphone), hoci bez dotykového displeja (každá činnosť je označená vlastnou ikonou). Zdieľanie po sociálnych sieťach umožňuje užívateľovi publikovať fotografie a videá na službách Facebook, Picasa, YouTube a Photo Bucket. Môžete však posielať fotky a videá priamo špecifickým osobám a to klasickým e-mailom. Z dosahu možností tohto fotoaparátu nie je ani servis SkyDrive, Windows PC alebo Samsung TV. Majitelia androidových telefónov alebo iPhonov môžu prísť na chuť možnostiam, ktoré ich prepojenie ponúka. Telefónom je napríklad možné diaľkovo ovládať približovania objektívu a zapínať alebo vypínať blesk - účinná vzdialenosť ale činí necelých desať metrov.

Samsung WB150F

Fotoaparát je vybavený zadným LCD displejom s uhlopriečkou 3,0 palca. Rozlíšenie je 460 000 bodov a obraz vyzerá ostro a jasne. Nie je však rozhodne najlepší na trhu, v tejto kategórii nepochybne víťazí model Nikon S9100. V čom je WB150F trochu pozadu, je ale predovšetkým jeho rýchlosť. Po zapnutí zaobstará prvú snímku až za 3,8 sekundy a medzi jednotlivými snímkami je následne 1,5 sekundová prestávka. Uzávierkové oneskorenie potom činí slušných 0,4 sekundy. Oveľa lepšie parametre má napríklad "bratranec" tohto fotoaparátu, Samsung WB750 (rovnaké údaje: 1,9 s - 0,1 s (pri rýchlom obstaraní ôsmich snímok) - 0,2 s).

Oveľa lepšiu bilanciu má WB150F v ostrosti zhotovených fotografií. Pri testoch sa dostal až na 1880 línií na výšku obrázku, teda výrazne cez stanovenú hranicu vytúženej ostrosti (robiacej 1800 línií). Z hľadiska nastavenia citlivosti však fotoaparát opäť zaostáva. Maximálnu hranicu bez detailom škodiaceho šumu (1,5%) dosahuje iba pri ISO 200, dvojnásobná hodnota už znamená 1,9% šum (hoci sa ešte detaily nijako výrazne nestrácajú). Pri ISO 800 už príliš agresívna redukcia šumu spôsobuje trochu neprirodzený vzhľad fotografií. 

Samsung WB150F

Video sa získava pri 720p30 a vyzerá pomerne dobre. Je nahrávané vo formáte MP4 a kamera môže počas natáčania zaostrovať a približovať aj odďaľovať obraz. Pritom je objektív veľmi tichý a neruší tak výrazne natáčaný zvuk. Fotografie sa ukladajú na pamäťové karty SD, SDHC a SDXC. Na fotoaparáte nájdeme aj štandardný USB port.

Ak radi zdieľate svoje fotografie online a nie ste pritom spokojní s kvalitou snímok, nasnímaných vaším mobilným telefónom, potom je Samsung WB150F dobrou voľbou. Nie je síce najlepšou možnosťou pri robení snímok za šera, ale jeho pomerne nízka cena a kvalitný zoom môžu presvedčiť aj tých najväčších váhavcov.

Samsung WB150F

Základné parametre:

Rozmery: 61 x 107 x 23 mm

Typ: Superzoom

Rozlíšenie: 14 megapixelov

Typ snímača: CMOS

Veľkosť snímača: 6,2 x 4,6 cm

Optický zoom: 18x

Veľkosť LCD displeja: 3 palce (7,6 cm)

Rozlíšenie LCD displeja: 460 000 bodov

Pomer strán displeja: 4:3

Rozlíšenie videa: 720 pixelov

Maximálna citlivosť: ISO 3200

Typ batérie: Lithium Ion

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung WB150F


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.