Preposlať Spomienky prežívajú aj vďaka fotografiám

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Spomienky prežívajú aj vďaka fotografiám

01.12.2014 | PR článok | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Každý by si chcel príjemné chvíle v hlave premietať zas a znova. Spomienky možno časom vyblednú, a preto je lepšie si dôležité okamihy a radosti života zaznamenať. Napríklad aj pomocou kvalitného fotoaparátu. A či už patríte k fanúšikom zrkadloviek alebo kompaktov, určite viete, že si treba vybrať s rozumom.

Spomienky prežívajú aj vďaka fotografiám

Kompakt či zrkadlovka?

Rodinná oslava, dovolenka pri mori, úspechy vášho dieťaťa či momentky z párty. Nebola by škoda o to všetko prísť? Samozrejme, že bola. Práve preto sú tisíce ľudí vďačné za vynález fotografie. V súčasnosti je výber fotoaparátov na trhu tak veľký, že si prosto vyberie každý. Len si treba zvážiť svoje potreby a parametre jednotlivých modelov. Tie digitálne majú napríklad oproti klasickým analógom niekoľko výhod. Výsledok fotenia si môžete pozrieť ihneď na displeji, v prípade potreby nepodarky aj vymazať. S analógom a vyvolávaním filmu sa väčšinou radi potrápia profi fotografi a nadšenci. Potom máte na výber medzi na ovládanie náročnejšou zrkadlovkou, ktorá však ponúka pestré nastavenia, a kompaktom, ktorý na bežné potreby úplne stačí. Fotoaparát máte vybraný, tak smelo zamierte na dianie, ktoré chcete zvečniť, a stlačte spúšť.

Nie je to len o foťáku

Výberom fotoaparátu sa to však nekončí. Dôležité je doplniť ho aj pamäťovou kartou, aby ste mohli fotiť bez výrazného obmedzenia. Určite chcete svoj foťák aj chrániť, preto by ste nemali zabudnúť na ochranné puzdro alebo brašnu. Podľa jeho veľkosti a príslušenstva potrebného na fotografovanie si preň každý dokáže vybrať praktické úložisko. Keď už sme pri príslušenstve, taká zrkadlovka nadšeného fotografa ho máva pomerne veľa. Rôzne objektívy na telo fotoaparátu – nie je predsa jedno, či fotíte panorámu, alebo mikrozábery, externý blesk, ku ktorému často treba aj bouncer a difúzor na zmäkčenie svetla, rôzne filtre či statívy. Statív je príjemnou pomôckou aj pri fotení kompaktom. Nechcete mať predsa rozmazanú fotku, prípadne vám poskytne lepší uhol záberu pri použití samospúšte. Na fotke predsa chcete byť so všetkými vašimi blízkymi.

zdroj foto: tuelekza, freedigitalphotos.net

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Spomienky prežívajú aj vďaka fotografiám


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.