Preposlať Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu

17.05.2017 | Redakce | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

V dnešnej dobe sa technológií naozaj neubránime. Jej rozvoj napreduje veľkou rýchlosťou. To však neznamená, že vždy máte na výber kvalitu. Ak ste človekom, ktorý listuje v letákoch s digitálnou technikou a študujete parametre, ktorým aj tak moc nerozumiete, prečítajte si článok, ktorý vám možno aspoň trochu priblíži základné podmienky jeho výberu.

Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu

Najdôležitejší je samozrejme objektív

Digitálne fotoaparáty sa dnes predbiehajú v kvalite rozlíšenia a najúžasnejších funkcií, pokiaľ sa vám ale nepodarí dosiahnuť kvalitný obraz, každá jedna snaha bude zbytočná. To, ako bude vyzerať  fotografia na vašej stene závisí aj od zakúpeného rámu na obrazy, ale objektív a jeho kvalita je stále najdôležitejším prvkom pri každom jednom fotení.

V skratke by sa dalo povedať, že je zodpovedný za všetky nasledovné vlastnosti hotového obrazu:

  • presnosť kontrastu
  • ostrosť fotografie
  • farebné chyby
  • vienetáciu
  • kresbu pozadia
     

Toto všetko sú veci, ktoré však pri kúpe nemusíte zistiť. Pokiaľ vám nevie poradiť ani obsluhujúci personál, mohli by ste to vyskúšať s pamäťovou kartou. Fotografie, ktoré si urobíte priamo v obchode, potom môžete poprezerať doma. Cez počítač, alebo s pomocou dostatočne plných tonerov v tlačiarni si prekontrolujete kvalitu obrázkov. Pričom sa zamerajte aj na okraje, ktoré nemusia byť vždy ostré, ale neznamená to, že musia byť automaticky v zlej kvalite.

Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu

Šum a snímanie

Všetky prvky, ktoré musíte zohľadniť pri kúpe tejto techniky sa jednoducho spozorovať v obchode nedajú. Samozrejme, že profesionálny a skúsený fotograf už veľmi dobre vie, ktoré parametre naozaj hovoria o kvalite, ale pre bežného laika je to niekedy naozaj ťažké. Šum na fotografiách si môžete všimnúť aj na svojom mobilnom telefóne. Objavuje sa najmä v horších svetelných podmienkach, čo znamená, že jeho kvalitu si otestujete v interiéri pod skladacím stanom, alebo za šera.

Ovládanie a rýchlosť pri fotení

Dve veľmi významné veci, ktoré sú pre laikov niekedy dôležitejšie ako všetko ostatné. Dnes sa všetko ovláda pomocou mobilných aplikácií, ktoré sa svojou jednoduchosťou stávajú veľmi obľúbené. Podobne by to malo platiť aj pri kúpe vášho nového fotoaparátu. Svojou veľkosťou a tvarom musí padnúť do vašej ruky, pretože ho potrebujete skutočne využívať. Od toho sa samozrejme odvíja aj rýchlosť fotenia. Niekedy je naozaj dôležité, aby ste si nechali poradiť od odborníka, no v konečnom dôsledku sa aj tak všetko bude prispôsobovať vašim potrebám.

Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Na čo sa zamerať pri kúpe fotoaparátu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.