Preposlať Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?

18.05.2017 | Redakce | Focení, úpravy fotek | Komentárov: 0 |

Snímanie fotografii nie je len o tom mať krásny fotoaparát. Dobrá fotografia by mala byť v prvom rade od profesionálneho fotografa, ktorý na svojej odbornosti získal najmä skúsenosťami. Ani žiadne školy vám nezaručia úspech v povolaní pre ktoré ste sa rozhodli. Niekedy postačí naozaj pár jednoduchých rád, ktoré urobia z vašich fotografii zaujímavé objekty.

Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?

Kvalita nie je len v technike

Je samozrejmé, že profesionálne prístroje vám môžu poskytnúť kvalitnejšie, ale najme jednoduchšie spôsoby fotografovania. Vždy však nie je nutné mať drahú výbavu na to, aby ste zachytili krásne šaty na dokonalej ženskej postave.

Nenechávajte ho doma

Môže to znieť smiešne, ale načo vám je váš fotoaparát, ktorý leží v zásuvke vášho nočného stolíka. Určite ste si už neraz povedali, že koľko skvelých príležitostí bolo na to, aby ste zachytili zaujímavý moment. Fotografia je celoživotnou spomienkou. Niekedy  by sa dalo povedať, že zastavuje čas, pretože moment, ktorý sa ňou zdokumentuje, zostane neopakovateľným. Preto si ho berte na každú jednu príležitosť. Stačí mať zastreté rolety, alebo používať clonu, ktorá by bránila slnečným lúčom, práve svetlo a jeho správne nastavenie zohráva dôležitú úlohu pri každom jednom fotení.

Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?

Čím viac, tým lepšie

Ak sme na začiatku spomínali profesionálnu stránku fotografa, skúsenosťami sa mu podarí dosiahnuť naozaj najlepšie výsledky. Na chybách sa človek učí najlepšie. To platí jednoducho vo všetkom, od poslednej zoznamky až po fotografovanie. Čím viac preto budete fotiť, tým viac skúseností logicky získate a veľké množstvo poznatkov potom využijete vo svoj prospech.

Zmeňte svoj uhol pohľadu

Dobrý fotograf by sa mal pre svoje "momentky" niekedy doslova obetovať. Ak je to jeho záľuba, nemala by byť väčšina obrazov len z jedného pohľadu. Nesmiete sa báť zohnúť ani k nádherne fialovej rastlinke, z ktorej sa vyrába levanduľové mydlo. V takomto prípade si musíte kľaknúť na kolená, ktoré sa môžu aj zašpiniť. Platí to tiež pri fotografovaní zvierat. Tie sa len tak jednoducho vašej požiadavke neprispôsobia. Zachytiť dôležitý moment tak, aby ste sa pri pohľade naň po 50 rokov usmievali, nie je naozaj žiadna veda, stačí dodržiavať pár jednoduchých postupov a vybaviť sa veľkokapacitnými pamäťovými zariadeniami.

Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ako urobíte najkvalitnejšie fotografie?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.