Preposlať Netradičný fotoaparát, ktorý dokáže ochrániť váš domov a poslúžiť v horskom teréne

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Netradičný fotoaparát, ktorý dokáže ochrániť váš domov a poslúžiť v horskom teréne

23.04.2019 | Redakce | Komentárov: 0 |

Klasický fotoaparát je zariadenie, ktorého výhody celá spoločnosť oceňuje už niekoľko rokov. Doba ide ale ďalej a funkcie tohto opticko-mechanického zariadenia, ktoré pomocou svetla vytvárajú dokonalé obrazy, sa neustále menia a dopĺňajú o nové a nové funkcie. K jedným z takto „vyšperkovaných“ a prepracovaných optických zariadení patrí aj fotopasca, ktorú môžete využiť nielen v lese, ale aj na ochranu svojho domu alebo iného objektu.

Netradičný fotoaparát,  ktorý dokáže ochrániť váš domov a poslúžiť v horskom teréne

Poďte sa s ňou trochu oboznámiť a možno zistíte, že je to niečo, čo vám doteraz doma chýbalo.

Účel použitia fotopasce

Pri výbere fotopasce musíte vziať do úvahy zvláštnosti použitia a samozrejme váš rozpočet. Ak potrebujete lacnú pascu na pozorovanie zvierat v odľahlej časti lesa, kde nemusí byť mobilné spojenie, venujte pozornosť lacnejším modelom.

Tieto podporujú pamäťové karty s veľkosťou až 32 Gb, ktoré vám pomôžu vytvárať kvalitné obrazy a videá v ktorúkoľvek dennú dobu s vysokou presnosťou obrazových bodov, vďaka čomu si môžete potom všetko pozrieť doma vo svojom počítači. Pohotovostný režim fotopasce môže byť pritom až niekoľko týždňov.

Ak potrebujete získať ešte lepšie informácie, skúste použiť fotopasce ScoutGuard, ktoré majú stabilnejšie spojenie a vďaka zvýšenej anténe vám môžu posielať MMS správy do telefónu a e-mailu, poskytujú lepší pozorovací uhol a rozsah snímača pohybu na niekoľko desiatok metrov.

Miera odozvy fotoaparátu

Kvalita obrazu závisí aj od toho, aký dlhý je interval snímania objektu. Výhodou fotopasce je predsa automatická reakcia na pohyb, pri ktorom začne zachytávať dianie okolo seba v konkrétnom režime, či vzdialenosti a vy pritom sedíte v pohodlí domova a spoza zatiahnutých žalúzií sledujete, čo sa vonku deje.

Doba snímania a reakcie majú samozrejme vplyv na batériu, no mnohé moderné modely sú na vysokej úrovni a reagujú naozaj dobre a rýchlo.

Netradičný fotoaparát,  ktorý dokáže ochrániť váš domov a poslúžiť v horskom teréne

 

Kvalita snímania

Keď kupujete model s vysokým rozlíšením snímania vo Full HD, kvalita fotografií bude oveľa lepšia. Rozlíšenie môže byť od 12 do 16 MPx. Záleží to samozrejme aj do okolia, ktoré je niekedy nutné pre tieto potreby upraviť a zabezpečiť spiľovanie stromov, pretože svetelné podmienky mohli byť v dôsledku ich tienenia horšie.

Funkcia nahrávania zvuku

Ak používate fotopascu na ochranu domu a monitorovanie okolia, táto funkcia vám pomôže zachytiť všetky zvuky v požadovanej kvalite. Oceníte to aj pri nahrávaní videa so zvukom.

Videozáznamy sa ukladajú na pamäťovú kartu a môžete si ich nechať poslať aj priamo do mobilu, cez ktorý ste si práve rezervovali ubytovanie v Liptovskom Mikuláši, pretože sa chystáte na výlet do krásnej prírody v blízkosti Nízkych a Vysokých Tatier.

Ďalšie príslušenstvo

Možnosť pripojenia dodatočného príslušenstva k fotopasci, ako je napríklad špeciálne ochranné puzdro, solárna batéria na zvýšenie prevádzkového času alebo zosilňovač signálu antény, určite oceníte. S pomocou týchto základných princípov výberu a vybavenia si potom môžete kúpiť pascu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Netradičný fotoaparát, ktorý dokáže ochrániť váš domov a poslúžiť v horskom teréne


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.